Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie przepływu na rotametrach dla podłogówki i sterownika cw 400


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje kotła. Porównaj awoje ustawienia i potem zacznij się zastanawiać. Tam na prawdę jest tak dużo parametrów żeby to ogarnąć? Jak ktoś ci rad udziela ty zamiast sprawdzać i się atosowac to je kwestionujesz a potem się dziwisz ze nikt nie chce pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wiesz? Nie wystarczy tak napisać a nie ciągle że było pisane.
Kocioł nie widzi że ma Grzać chociaż na sterowniku jest 21 a zadana 22, oslepl. Sorry dzięki za rady ale instrukcje czytałem i nic tam takiego nie widze.
Twierdzenie że nie widzi i już w buty sobie można wsadzić.
W sumie nic się nie dowiedziałem co już wcześniej było pisane. Strata czasu.

Może jakby ktoś miał ten kocioł to by podpowiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał:

Jest parametr korekta wskazań temperatury - użyj go

Zanim zaczniesz na ludziach sie wyzywac zacznij czytac swoje posty do tego wyzej sie zastosowales? slowa nie napisales czy to dalo jakis efekt.

 

Co jest z ludzmi teraz? Na tacy chca rozwiazanie miec podane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz na ludziach sie wyzywac zacznij czytac swoje posty do tego wyzej sie zastosowales? slowa nie napisales czy to dalo jakis efekt.
 
Co jest z ludzmi teraz? Na tacy chca rozwiazanie miec podane
Przecież ty nawet nie wiesz dlaczego to zmienić. Nic nie dało bo jak instrukcja mówi wprowadzić korektę jeżeli temp zmierzona TERMOMETREM w pomieszczeniu się nie zgadza z tym co na sterowniku. U mnie się zgadza, jeżeli jest 21 na sterowniku to termometr w pokoju też tak pokazuje f6c121c84d2feaacba97cda27fc339b4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, ustaw na sterowniku 23 stopnie i zobacz czy kociol bedzie grzal do 22. 

Jak tak bedzie dzialac, a wnioskuje ze powinien to wiesz ze sterownik przeklamuje.

I musisz zrobic korekte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, ustaw na sterowniku 23 stopnie i zobacz czy kociol bedzie grzal do 22. 
Jak tak bedzie dzialac, a wnioskuje ze powinien to wiesz ze sterownik przeklamuje.
I musisz zrobic korekte.
To nie to, jak punkt końcowy był 40' a wpływ pomiesczenia 5 to nie przeklamywal i grzal do zadanej temp, dopiero wtedy prxestawal więc dlaczego po zmniejszeniu punktu końcowego i wyłączeniu wpływu pomieszczenia miałby zacząć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, znafffca pastor ucichł po wrzuceniu screenów które prosił, zauważyłem jedną rzecz. Pompa za sprzęgłem jest wpięta w kocioł gdzie w instrukcji jest opisane brak funkcji, przepiałem ja w miejsce gdzie jest przyłącze sieciowe pompy cyrk lub pompy zewnętrznej za sprzęgłem. Możliwie że wtedy pompa się wyłączała i blokowała przepływ?
 

Druga kwestia , może @teres coś podpowiesz. Na sprzegle Afriso Basic są dwa zegary termomotrowe wkręcone przy zasilaniu i powrocie. Jeżeli temp zasilania na kotle pokazuje 36 to temp na sprzegle pokazuje 34, także ok ( powrotu ok 24, przy nie długiej pracy instalacji)
Dodatowo jest włożony czujnik pod osłone piankowa sprzęgła przy termometrze zasilania i co mnie teraz dziwi, temp sprzęgła w cw400 pokazuje 40' co jest nie realne przecież. Gdzie powinien być ten czujnik? Może na środku sprzęgła? A może wogóle jest on nie potrzebny bo w żadnych instrukcjach afriso nie ma o nim wzmianki.

8430953200_1547975679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mówić o temperaturach czy wskazaniach termometrów/czujników, podstawą jest właściwe skalibrowanie wszystkich istotnych czujników względem jednego miarodajnego "żródła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.