Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie przepływu na rotametrach dla podłogówki i sterownika cw 400


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szczypiorr napisał:

Druga kwestia , może @teres coś podpowiesz. Na sprzegle Afriso Basic są dwa zegary termomotrowe wkręcone przy zasilaniu i powrocie. Jeżeli temp zasilania na kotle pokazuje 36 to temp na sprzegle pokazuje 34, także ok ( powrotu ok 24, przy nie długiej pracy instalacji)
Dodatowo jest włożony czujnik pod osłone piankowa sprzęgła przy termometrze zasilania i co mnie teraz dziwi, temp sprzęgła w cw400 pokazuje 40' co jest nie realne przecież. Gdzie powinien być ten czujnik? Może na środku sprzęgła? A może wogóle jest on nie potrzebny bo w żadnych instrukcjach afriso nie ma o nim wzmianki.

Dziwne, czujnik powinien być włożony do sprzęgła, w górnej części. W ostateczności zamontowany na odcinku pomiędzy pompą, a sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, teres napisał:

Dziwne, czujnik powinien być włożony do sprzęgła, w górnej części. W ostateczności zamontowany na odcinku pomiędzy pompą, a sprzęgłem.

Tam jest niewłaściwe sprzęgło powinno być to po prawej stronie z tuleją pomiarową dla czujnika a jest to po lewej do zwykłego kotła na paliwo stałe.

BLH sprzęgła.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest niewłaściwe sprzęgło powinno być to po prawej stronie z tuleją pomiarową dla czujnika a jest to po lewej do zwykłego kotła na paliwo stałe.

1714067324_BLHsprzga.thumb.gif.ee37ab2da421031a2cf7bbbfd8d1e5aa.gif

Zgadza się, nie ma takie tulei dlatego jest czujnik na przewodzie. W takim razie gdzie go umieścić?

Na próbę wyłączyłem w cw400 opcje czy jedy sprzęgło hydrauliczne i niestety musi to być włączone ( chyba że by całkiem wypiac czujnik z kotła) bo palnik wlaczal się co chwilę na kilkanaście sekund.

Na stronie producenta nie ma nigdzie napisane czy to do paliwa stałego czy gazu, różnica między nimi to krocie zanurzeniowy i w ten właśnie jest do 200kW a ten mój bodajże do 70kW

Gdzie jest wzmianka że jest do paliwa stałego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szczypiorr napisał:

Gdzie jest wzmianka że jest do paliwa stałego?

Nigdzie, ale wiadomo że kocioł gazowy ze sprzęgłem mierzy ten parametr i powinno być miejsce na czujnik pomiarowy temp sprzęgła.

Kotły na paliwo stałe nie potrzebują tego pomiaru,

Wywal odpowietrznik- on z resztą na pryszcz potrzebny i tam wstaw tuleję pomiarową 150 na czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, czujnik powinien być włożony do sprzęgła, w górnej części. W ostateczności zamontowany na odcinku pomiędzy pompą, a sprzęgłem.

Możesz jakoś zaznaczyć na zdjęciu gdzie go umieścić? Rozumiem, że nie pod otulina? Dziwnie on wskazuję bo kocioł nie pracuje, temp na sprzegle pokazuje 25' a na cw400 nadal ponad 30Czy na odcinku pomiędzy kotlem a sprzęgłem? Czy zaraz za sprzęgłem a pompa wilo?

Zaczepilem go na opaskę na wyjściu ze sprzęgła. Dobrze? 003e5a226315dc7c64370601480b66d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie, ale wiadomo że kocioł gazowy ze sprzęgłem mierzy ten parametr i powinno być miejsce na czujnik pomiarowy temp sprzęgła.
Kotły na paliwo stałe nie potrzebują tego pomiaru,
Wywal odpowietrznik- on z resztą na pryszcz potrzebny i tam wstaw tuleję pomiarową 150 na czujnik
Mógłbyś podać link dokładnie jaka tuleja będzie dobra i jaki czujnik do tego?
Ten co jest wygląda tak i nijak nie pokazuje dobrej temperatury jaka jest rzeczywiście. 487327b682f448f8181c148ee6d4d038.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz kupić czujnik Junkers VF NTC - musi być  nie przylgowy jak teraz, tylko wkładany do tulei pomiarowej - bardzo podobny lub identyczny jak do bojlera.

Coś w ten deseń  https://www.skapiec.pl/site/cat/3935/comp/6590607#techniczne, ale musisz się upewnić w serwisie kotła.

Mając czujnik kupujesz tuleję zanurzeniową z gwintem 1/2" i takim otworem aby wszedł czujnik - nie wiem jakie obecnie robi Junkers, dawniej były fi 6mm

Tuleja wygląda ta https://allegro.pl/oferta/tuleja-zanurzeniowa-afriso-15x16x100-mm-555034-6809820038?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Ogrzewanie+-+Akcesoria+i+pozostałe&ds_rl=1262523&gclid=CjwKCAiA1ZDiBRAXEiwAIWyNCxB7fbpLKQIfhKELyVfOKbRomeLfNqwl63_cxTil1keP-USNlGYavhoC7K0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Ważna jest długość takiej tulei aby czujnik był na poziomie między wejściem z kotła a wyjściem na instalację- to trzeba zmierzyć na sprzęgle,

Oraz jej średnica wewnętrzna aby czujnik zmieścił się z małym luzem w środku.

 

Ten co masz na zdjęciach to czujnik przylgowy - do tego celu nie przydatny, jego odłączasz a w to miejsce wpinasz ten zanurzeniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co jest na zdjęciach źle mierzy, temp w pomieszczeniu 20' a on wskazuję w cw400 28'
Sam tego nie zrobię tym bardziej nie wiedząc jaki dokładnie i jaka tuleja. Na stronie afriso są różne rodzaje tulei zanurzniowych ale nie mam pojęcia jaka będzie dobra i jaki ma gwint odpowietrznik.

A gdybym kupił jakiś czujnik przylgowy np
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6919395592 i zamontowal go na sprzegle lub na wyjściu ze sprzęgła na zasilaniu? Niech różnica będzie 2' to zawsze lepiej jak 10' jak jest teraz.
Tylko czy taki czujnik będzie dobrze wskazywał temp? Jeżeli nie to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint w sprzęgle na tuleję/ odpowietrznik jest standardowy 1/2"

A czujniki muszą być oryginalne, dedykowane do tego kotła a nie z all... i stąd ten temat się rozrósł ,

Bo jego autor kupuje byle co i byle gdzie i tego nie można opanować.

Nie wiadomo czy już kolega elektroniki nie uszkodził.

Widać chłopie żeś ignorant kompletny , zostaw to serwisowi albo ludziom kumatym w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj i czytaj co się pisze nie raz a nie obrażasz na każdym kroku.

Po po pierwsze nie kupowałem nic sam, po drugie nie zakładałem nic sam, po trzecie powinieneś wiedzieć że do uruchomienia kotla aby była gwarancja potrzebny jest serwis i taki też był i to on wszystko podłączal.

A temat się rozrosl bo niektórzy maja wysokie ego i nie rozumieją że ktoś się nie zna i dopytuje. A głupie teksty o serwisie sobie można w 4 litery wsadzić bo to on ***.

Więc chłopie ignorat jesteś ty bo jakoś nie pisałeś nic wcześniej o tym jak może być temp sprzęgła wyższa niż zasilanie a pisałem o tym, screeny wrzucałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusję na temat. Użytkownik @Szczypiorr otrzymuje ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 17:27, sambor napisał:

Tam jest niewłaściwe sprzęgło powinno być to po prawej stronie z tuleją pomiarową dla czujnika a jest to po lewej do zwykłego kotła na paliwo stałe.

Zgadza się, niech sobie ten czujnik da przed pompą na podłogówkę, dociepli i z grubsza będzie miał ten sam efekt. Obieg jest jeden, więc i tak chodzi o temperaturę tego, co idzie na podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 22.09.2018 o 20:58, sambor napisał:

Daj dłuższy wybieg pompy - lub nawet pracę stałą, oraz wyłącz lub zmniejsz wpływ pomieszczenia

Jak będzie za gorąco w pomieszczeniach to :

zmniejsz max temp zasilania np na 38 lub mniej - to trzeba wyczaić.

albo zmniejsz przepływy np nastawą pompy lub poszczególnymi rotametrami - to zadanie praktycznie na 1 sezon grzewczy, ale pamiętaj rotametry nie służą do ciągłego kręcenia - raz, dwa i koniec.

Następne zmiany raczej tylko temp zasilania lub przepływem pompy.

Wybieg pompy na 5min. Max temp zasilania jest ok bo jeśli będzie nagły spadek temp to musi puscis np 40st na obieg i to nie jest wbrew pozorom za dużo. Poza tym jeśli masz mieszacz to ekonomicznej jest miec większą temp na kotle a wyregulowane w sterownik zasilanie. Poza tym zwiększ wpływ pomieszczenia na 6k żeby "ważniejsza" była temp pomieszczenia a nie zewnętrzna. Wyłącz również ochronę przed zamarzaniem bo wg obecnych ustawień jeśli temp na zewnątrz spadnie poniżej 5st zalaczy się pompa i niepotrzebnie będzie zużywać prąd. To ustawienie stosuje się np w halach gdzie temp w pomieszczeniu może spaść poniżej 0st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.