Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy taki zestaw FV to dobry wybór ?


Rekomendowane odpowiedzi

I tak powinno się liczyć że z 10kWp uzyskamy 9000kWh , chociaż nie wiem czy nie więcej można gdy panele mają optymalizatory mocy. Solar edge podaje że nawet 25% więcej energii można uzyskać dzieki takiej optymalizacji , mysle że realnie można tą wartość na pół dać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz0776 napisał:

Nie no , bez jaj. Jakie 6000/ rok z 3,85kWp? Powiem ci tak , za ostatni rok wyszło mi zapotrzebowanie na prąd 2500kWh. Instalacja jak już pisałem niech da 3000kWh rocznie a będę zadowolony a jest to bardzo realne gdyż każdy panel ma optymalizator mocy i są skierowane na południe 

Z optymalizatorami to  myślę że nie 3000 a ok. 4000 - 4300 i będzie za dużo do zapotrzebowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Co prawda temat już dawno poruszany, ale jak najbardziej na czasie więc pozwoliłem sobie tu dopisać się.

Kolego @mariusz0776 zainteresowałeś mnie swoim krótkim wpisem gdyż też mam zamiar założyć panele o podobnej mocy.

Roczne zużycie prądu i wyliczenia wskazują w moim przypadku na panele 2 kWp jednak moim zdaniem żeby w miarę komfortowo się czuć bo nigdy nie wiadomo czy wystarczająco wyprodukują prądu i czy większych potrzeb nie będę miał wolę mieć 3 kWp.

Od niedawna zacząłem interesować się tym tematem, gdyż sąsiad założył PV, inny znajomy taż ma panele, a nawet ładuje swoje auto elektryczne, wróbelki ciągle ćwierkają o podwyżce prądu. W związku z tym czemu by nie ja miałbym w to wejść tylko że rodzi się wiele pytań bo z tego co zauważyłem to firmy zaangażowane w montaż PV mnożą się, ale też większość na południu Polski - a może się mylę - jakkolwiek by mają jakichś dystrybutorów w całym kraju.

Napisałeś że masz PV 3,85 kWp i 3 fazowy falownik szkoda że więcej nie napisałeś - jakie panele, falownik - SolarEdge ?, no i żeby nie robić kryptoreklamy jeżeli możesz napisz na priv. jaka firma to zakładała, bo mam kilka firm na oku ale firma firmie nie równa.

Pozdrawiam.

slawul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.