Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy taki zestaw FV to dobry wybór ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dostałem wycenę instalacji 3,3kW wraz z montażem na kwotę 16tyś brutto. 
Instalacja będzie na gruncie. Panele polskiego producenta które są już podobno w najnowszej technologii SmartWire i najdłuższej gwarancji na rynku. Falownik trójfazowy
SolarEdge.

Proszę mi powiedzieć czy to jest dobra cena jak za taki zestaw? Mocno zastanawiam się nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Instalacja już założona, od grudnia produkuje prąd. Panele jednak na dachu a moc instalacji 3,85kWp za kwotę 15tys. 

Probowalem indywidualnie kompletować , jednak wychodziło drożej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takiej instalacji jest taniego ,oto moje instalacje ;

Nowa którą kupił kolega.

Panele poli 260 15szt. cena 370 zł.z dwuletnią gwarancją.

Inwerter  z 5 lat gwarancji 2400zł

Elektryk przyłącz 500zł.

Profil,uchwyty ,kable 500 zł

Montaż paneli 1500 zł. ja montuje sam..             razem 10500 zł

Jak dla mnie to i tak za drogo kupiłem coś takiego.

Panele Canadian solar używane sprawdzone  250 15szt cena 230 zł  6-mc gwarancji.

Inwerter Aurora 1000 zł 6 m-c gwar

Elektryk 500 zł

Profile ,uchwyty, kable 500 zł

Montaż 0 zł.                                                                     razem 5500

Gwarancja na panele to czysty marketing ,gwarancje daje producent albo dystrybutor który pewnie za 5 lat nie będzie istniał.

To samo dotyczy inwerterów ,te stare miały żywotność min 20 lat, dzisiejsze mają pewnie 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@todi nie wszyscy mają czas i wiedzę latać za tym i kompletować elementy, żeby wszystko działało. Dobrze wiedzieć, że tak można, ale jak zobaczysz oferty na rynku są znacznie wyższe. Montaż paneli 1500zł, z ciekawości, firmy się tego podejmują? Z tego co pytałem to zawalone zleceniami. Do tego trzeb chyba też elektryka, który zna się na podłączeniu, odpowiednie zabezpieczenia? Jak masz wiedzę to nic tylko robić uprawienienia i zakładać firmę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, todi napisał:

Co w takiej instalacji jest taniego ,oto moje instalacje ;

Nowa którą kupił kolega.

Panele poli 260 15szt. cena 370 zł.z dwuletnią gwarancją.

Inwerter  z 5 lat gwarancji 2400zł

Elektryk przyłącz 500zł.

Profil,uchwyty ,kable 500 zł

Montaż paneli 1500 zł. ja montuje sam..             razem 10500 zł

Jak dla mnie to i tak za drogo kupiłem coś takiego.

Panele Canadian solar używane sprawdzone  250 15szt cena 230 zł  6-mc gwarancji.

Inwerter Aurora 1000 zł 6 m-c gwar

Elektryk 500 zł

Profile ,uchwyty, kable 500 zł

Montaż 0 zł.                                                                     razem 5500

Gwarancja na panele to czysty marketing ,gwarancje daje producent albo dystrybutor który pewnie za 5 lat nie będzie istniał.

To samo dotyczy inwerterów ,te stare miały żywotność min 20 lat, dzisiejsze mają pewnie 5 lat.

Powiem tak , panele które mam mają 30lat gwarancji i daje ją producent który je w Polsce produkuje. Inwenter 12 lat gwarancji którą daje producent z możliwością  przedłużenia do 20 lat za jakieś 600zl. 

A teraz pokaż mi ile produkuje Twoja instalacja , bo moja z tego co widzę zwrócić się powinna za jakieś 4-6lat 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 lat tego producenta paneli już nie będzie chinczyk go wykończy .

Instalacja jeszcze nie podłączona.

U mnie w obrębie 1km. jest z 10 instalacji i w żadnej nie udało się uzyskać rocznie więcej jak 1kw paneli=1000KWh rocznie

Kupiłeś za swoje czy z dotacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@todi nie wszyscy mają czas i wiedzę latać

Dobrze wiedzieć, że tak można, ale jak zobaczysz oferty na rynku są znacznie wyższe. Montaż paneli 1500zł, z ciekawości, firmy się tego podejmują? Z tego co pytałem to zawalone zleceniami. Do tego trzeb chyba też elektryka, który zna się na podłączeniu, odpowiednie zabezpieczenia? Jak masz wiedzę to nic tylko robić uprawienienia i zakładać firmę!

Dajesz

Jeśli mieszkasz w miejscowości minimum 100tys ludzi robisz tak:

Dajesz ogłoszenie „Insalacja 3,6Kw dach płaski/skośny itd”
Po tygodniu dostaniesz kilka ofert (ja tak zrobiłem)


Kolega pytał to napisałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy instalacyjne PRZESADZAJĄ z cenami- straszą nas właśnie takimi farmazonami o których piszesz. (Bezpieczeństwo, uprawnieni itp) tak naprawdę montaż dla zwykłego elektryka to jak dla piekarza bułkę upiec...

Zazwyczaj więcej problemu jest z kimś kto ci na dachu stelaż zainstaluje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, todi napisał:

Za 10 lat tego producenta paneli już nie będzie chinczyk go wykończy .

Instalacja jeszcze nie podłączona.

U mnie w obrębie 1km. jest z 10 instalacji i w żadnej nie udało się uzyskać rocznie więcej jak 1kw paneli=1000KWh rocznie

Kupiłeś za swoje czy z dotacją.

 

Możliwe że te instalacje mają takie inwentery i taką sprawność paneli  jaki Ty zakupiłeś...

Na drugim obrazku wynik z niepełnego roku. 

Masz jeszcze jakieś wątpliwości ...?

DA749CAB-A5CE-4DBA-938A-7E436717683A.jpeg

45D77702-2883-4D54-B44B-A451C3586D64.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że te instalacje mają takie inwentery i taką sprawność paneli  jaki Ty zakupiłeś...
Na drugim obrazku wynik z niepełnego roku. 
Masz jeszcze jakieś wątpliwości ...?
DA749CAB-A5CE-4DBA-938A-7E436717683A.thumb.jpeg.f059408344a5a2b41dfc9ac3ad4feb78.jpeg
45D77702-2883-4D54-B44B-A451C3586D64.thumb.jpeg.945e0cf66505485c92e39bfd66f2af2e.jpeg


Nie mam teraz czasu szukać, ale wpisz „srednioroczny uzysk energii z jednego KW w PL tam znajdują się dane statystyczne z bardzo dużej ilości mikroelektrowni PV.
10Kw na dachu to około 9000-9500kw/h rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , był to rekordowy rok , niemniej jednak pisałeś że żadna ze znanych ci instalacji nie osiągnęła więcej jak 1000kWh z 1kWp. 

 

Nie patrz na te przeliczenia na zł , bo to przelicza tak jak mu wpiszesz a widać ewidentnie że ktoś błędnie wartości wpisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafal2018 napisał:

 


Nie mam teraz czasu szukać, ale wpisz „srednioroczny uzysk energii z jednego KW w PL tam znajdują się dane statystyczne z bardzo dużej ilości mikroelektrowni PV.
10Kw na dachu to około 9000-9500kw/h rok

 

Ale ja wiem ile można uzyskać z 1kWp instalacji. Ta moja niech da 3000kWh , to i tak znacznie więcej niż moje roczne zapotrzebowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , bez jaj. Jakie 6000/ rok z 3,85kWp? Powiem ci tak , za ostatni rok wyszło mi zapotrzebowanie na prąd 2500kWh. Instalacja jak już pisałem niech da 3000kWh rocznie a będę zadowolony a jest to bardzo realne gdyż każdy panel ma optymalizator mocy i są skierowane na południe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.