Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł 5 klasy - Biadała/Pleszew/Ostrów


AFC

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Skam-PV bo mam porównanie z palnikami retortowymi i SV-200 to zupełnie inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ociepleniem podłóg jest kicha. W części domu (kuchnia, korytarz, łazienka) są kafelki, pod którymi raczej nic nie ma, w pokojach dechy, na nich okleina i dywany. Pod spodem pewnie nawet trocin nie ma.

Myślałem o tym, żeby wziąć klastra z ironem, ale jestem w stanie poczekać na skampa, jeśli okaże się lepszym rozwiązaniem, ale chciałbym wybrać świadomie. Czym ten palnik rurowy powinien mnie przekonać do skampa?

Edytowane przez AFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 9.09.2018 o 16:52, SUSPENSER napisał:

Ja bym tu polecił Skam-PV 20 bo da radę z niego wyciągnąć ponad 20 kW na dobrym ekogroszku, a i na 30% mocy wyniki ma bardzo dobre.

Możesz wyjąć zawirowywacze i płytę deflektora to spaliny będą wyższe i komina nie zajedziesz.

 

Ile w zeszłym sezonie spaliłeś i czego [drewno, węgiel] do ogrzania tego domu ?

Witaj, zauważyłem że te nowości 5 klasy to takie stare miałowce. Pozdrawiam

W dniu 14.09.2018 o 10:17, shogunzlasa napisał:

Sztoker ma sterowanie zaworem w sterowniku (COBRA) - IRYDy też mają, argos chyba nie.
Palniki są różne, ale są to konstrukcję pod klasę 5tą w przeciwieństwie do starych rozwiązań.
Sztoker ma palnik klepsydrowy - przypomina SV - wypycha opał wprost na palenisko które jest w kotle
SV - wypycha na palenisko które nie jest częścią kotła - tylko osobny palnik
Ardeo - działa jak typowa retorta stosowana od x lat - ślimak + kolano
Nie wiem który sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Zależy też od opału. Możesz zapytać Pieklorza

Witaj, też szukam pieca i Sztoker ma dobrą opinię tylko ciężko jest go w kotłowni ustawić, może coś więcej napiszesz o Sztokerze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.