Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak "wnieść" kocioł do kotłowni


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat może śmieszny ale mam dylemat. Nie wiem jak przemieścić kocioł przez garaż do kotłowni. Garaż i kotłownia na tym samym poziomie jednak i w garażu i kotłowni są położone płytki. Myślałem przejechać paleciakiem jednak płytki mogą popękać. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Kocioł defro producent podaje wagę ba 480kg.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem,ale stary chodnik i 4 rurki calowe robią cuda;)  3osoby 480kg poszło kocioł odchudziłem bez drzwiczek wyczystek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie  lekko i bez strat :) ja jeszcze miałem transport do piwnicy,ale Ciebie to nie dotyczy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JacekFF napisał:

 

Witam. Temat może śmieszny ale mam dylemat. Nie wiem jak przemieścić kocioł przez garaż do kotłowni. Garaż i kotłownia na tym samym poziomie jednak i w garażu i kotłowni są położone płytki. Myślałem przejechać paleciakiem jednak płytki mogą popękać. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Kocioł defro producent podaje wagę ba 480kg.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Przetaczalem po rurkach pex. W sumie mialem jakies 7-8sztuk. Ostatnia w rzedzie przekladalem na poczatek. I tak w kolko. Jeden pcha drugi rurki przeklada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pomagałem sąsiadowi. Z tego co pamiętam obeszło się bez rurek i wystarczył stary dywan. Jeden ciągnął go wahadłowo a trzech pchało kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz od kotka wszystko co można podajnik, drzwi itd. Na podłodze ułóż deski równolegle pod nogami Kotła. Następnie kocioł przechylasz na jedną stronę i na bujanego sam wejdzie do kotłowni. Sam tak wprowadziłem kocioł pod górkę do garażu następnie przez garaż do kotłowni.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno, miałem ten sam problem. Kocioł w garażu, cała posadzka w piwnicy wyłożona kafelkami.

Użyłem 3 wałków drewnianych (palików) z castoramy i w 2 osoby bez problemu dało radę kocioł przetransportować, nie uszkadzając przy tym posadzki.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.