Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rurek co i kaloryferów


Kamilzuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jeszcze raz .

Kupiłem stary dom w Szkocji i teraz przydałoby się wymienić rurki instalacji wraz z kaloryferami poniewaz takowa ma już swoje lata  dodam ze jest to ogrzewanie gazowe na piecu dwofunkcyjnym , chciałbym to zrobić we własnym zakresie na rurkach plastikowych tak zwanych pushfit 15 mm czy jest to możliwe czy raczej wyższa szkoła jazdy . 

Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skręcana instalacja, jak potrafisz równo obciąć taką rurę i masz czym zakręcić złączkę to bez problemu.

Oczywiście to system tylko do wody a nie do gazu!

Oczywiście rurka musi wytrzymywać temp pracy instalacji CO - czyli do 70-80C

W necie są filmy instruktażowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak jest teraz od termy idzie 22mm a kolejne to15mm .

wlasnie jestem w budowlanym ( ulubionym sklepie) i widzę coś takiego (3x zdj) moje narzędzia i materiały a teraz pytanie jakie jest ciśnienie wody bo z informacji na rurce wychodzi na to ze nie może być większe niż 3BAR 92c lub 4BAR i 82c tak podaje producent .

F6617645-0AD4-4F15-AA82-2E3DD0FE10FC.jpeg

7F7E5A11-620A-40F2-AF1E-3D664DAAC75E.jpeg

19FE6011-1772-4EDA-8390-7494626E3132.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak jest teraz od termy idzie 22mm a kolejne to15mm .

wlasnie jestem w budowlanym ( ulubionym sklepie) i widzę coś takiego (3x zdj) moje narzędzia i materiały a teraz pytanie jakie jest ciśnienie wody bo z informacji na rurce wychodzi na to ze nie może być większe niż 3BAR 92c lub 4BAR i 82c tak podaje producent .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj u mnie w domu chodzi 20-letni a może i więcej?)Junkers ZR 24-3K z zaworem 3bar i przez te wszystkie lata zero awarii (wstyd się przyznać zero konserwacji;) )jednym słowem niedozaje...chania;)i obym tylko nie powiedział tego w złej godzinie)

ale ty "przewaliłeś"więcej kotłów więc pewnie w niektórych są i 2,5barowe ZB )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.