Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewacz Galmet wymiana rurki


meisterhaft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś jest mi w stanie powiedziec czy rurke w tym ogrzewaczu uda się swobodnie wyciągnąć czy będę się męczył? Muszę ja wymienić ponieważ mam prawie brak goracej wody. Dodaje foto o jaka rurke mi chodzi dokladnie

Screenshot_20200113_185141_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200113_185157_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie potrafił doradzic więc sie zabrałem za to bez zadnej wiedzy i sie udało. 3 godziny pracy troche bylo ciężko. Ale jak by ktos potrzebowal pomocy z bojlerem Galmet sgw(s) neptun kombi z problemem cieplej wody to pomagam. Zaczynamy rozkrecenia odpływu cieplej wody nastepnie odkrecamy grzałka. Po rozmontowaniu czyscimy zbiornik z kamienia i resztek pozostałości rury a mianowicie to co po niej zostało bo fabrycznie jest z tworzywa które u mnieb się rozsypalo w całości. Pozniej montujemy nowa rure nierdzwna zakupioną u producenta delikatnie ja wyginajac żeby nie ocierala o wężownice. Nastepny krok to oczyszczenie grzałki wymiana anody i uszczelki a na koniec skręcenie wszystkiego. Dodaje foto z regeneracji. 

IMG_20200118_092857.jpg

IMG_20200118_092831.jpg

IMG_20200118_101333.jpg

IMG_20200118_110957.jpg

IMG_20200118_104004.jpg

IMG_20200118_134515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Właśnie mam taki sam bojler i zaczął mi delikatnie ciekńąć ostatnio. Spusciłem wode i wyjąłem flanszę z grzałką, która była uszkodzona. Anody magnezowej juz niw bylo.. Wymienilem na nową flanszę z grzałką i anodą. Niestety nadal cieknie. Wydaje mi sie ze spod flanszy. Czy dawales silikon na uszczelke przed montazem? Moze za mocno dokręciłem? Dryga sprawa to wilgotna pianka i mokre rurki od ciepłej i zimnej wody. Zbiornik nie wyglądał najgorzej wewnątrz ale moze przekorodowal w jakims miejscu bo nie bylo juz anody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Ostatnio wymieniałem anodę więc klucze podstawowe potrzebowałem i tyle. jak zdejmie się dekiel to ma się dostęp do wszystkiego w ręku, nie trzeba ściągać bojlera bo po co. Od dołu wszystko jest. kable od grzałki wyjąć i odkręcić nakrętki wokoło i wyjąć. Warto mieć uszczelkę nową oraz anodę na wymianę. Pamiętać aby rękę wsadzić do zbiornika i wygarnąć z niego cały syf co na dnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam. byłem zmuszony wymienić anodę i zauważyłem ze rurka poboru cieplej wody się rozsypała się. Postanowiłem ze nie będę przepłacać w sklepie producenta, wiec wybiłem resztki badziewnej rurki do środka bojlera (u mnie wiertło 14 mm i młotek), ręka złapałem resztkę rurki ze środka bojlera. Zamiast nowej nierdzewnej rurki fi 12 i tulejki uszczelniającej (wg zaleceń ze strony producenta) koszt ok.90 zł z przesyłka, zaoszczędziłem i w pobliskim markecie budowlanym Castro….kupiłem rurkę aluminiowa fi 15 (koszt ok.10 zł za metrowy kawałek !! ), wchodzi idealnie do wnętrza rury odpływu cieplej wody w bojlerze 😎 oczywiście trzeba sobie dociąć na odpowiednia długość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu do CWU ??? Ciekawe dlaczego nikt nie stosuje aluminium do CWU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje się nie ze względu na modę, tylko korozję elektrochemiczną. Jeśli gdzieś będzie ocynk i miedź, aluminium zamieni się w kupkę niebieskiego piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.