Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kominek z PW - temp.spalin


Ejno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Moim zdaniem ma. Jeżeli temperatura spalin jest wysoka to dobrze dla komina ( ceglanego) . Jednocześnie strata kominowa jest  wysoka. Takie info może  tez zaważyć na zastosowaniu lub nie miarkownika ciagu w przypadku zbyt dużego ciagu. Ten prawie zawsze występuje w wietrzne pogody. Reasumując ma praktyczne zastosowanie. Bo po pierwsze wiadomo co sie dzieje w kominie. Po drugie można ustabilizować stratę co ma realne przełożenie na portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Miałem na myśli nie miarkownik a regulator ciagu kominowego. Montowany w wyczystce albo na rurze pomiędzy czopuchem a kominem. Redukuje " wysysanie" ciepła z kotła. A temperatura spalin zawsze będzie zależna od stosunku paliwa do powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czy RCK wpływa na intensywność procesu spalania? Czy jego działanie może doprowadzić do czegoś w rodzaju kiszenia opału? Bo akurat jestem zwolennikiem palenia na maxa, czyli najefektywniejszego spalania a w mojej instalacji i tak cała energia idzie przez bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

RCK ma za zadanie optymalizacje ciagu. W czasie wichury wiatr nie wyciągnie z kotła więcej niż normalnie. A kiszenie opału wystąpi rylko jak załadujesz kominek na maxa i zamkniesz mu dopływ powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działanie RCK jest w jakiś sposób kontrolowane przez jakieś sterowniki itp., czy działa on na zasadzie mechaniki? Pytam bo jestem w trakcie zabudowywania wkładu i są to ostatnie chwile na jakieś montaże itp.

A okolica, w której jest dom jest rzeczywiście cholernie wietrzna, do tego stopnia, że podmuchy wiatru są "widoczne i słyszalne" podczas palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK działa mechanicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.