Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymienniki, Pompy, Zawory 4d = Wielka Kiszka I Strata Kasy


MałyMiki

Rekomendowane odpowiedzi

oj odbieglismy znacznie od zadanego tematu i niestety żle sie czyta te poprzednie wypowiedzi ,i przykre jest bardzo ze sie ubliża autorowi zamiast wniesc w odpowiedzi cos konstruktywnego a poprzednicy sie zachowuja jakby wyszli ze wsi ale wieś juz z nich nie niestety ,Panowie świadczy to tylko o waszej kulturze i wiedzy w temacie .....

słusznie zauważył kolega Pawlostech ze nie zawsze chodzi jedynie o oszczednosci czasami o komfort

a temat jest bardzo trafiony i na czasie i nie chodzi tu o to ze nie mozemy tego calego dobrodziejstwa montowac ale przed montazem policzmy i przeanalizujmy czy przyłozona energia elektryczna do poprawnej pracy układy (wg producenta kotła i PN)nie sprawi ze ekonomia kotła weglowego moze sie konczyc na rzecz kotła gazowego dotyczy to mniejszych obiektów

osobiscie po narzekaniach klientów tez zastanawiałem sie nad sensem tych układów i teraz traktuje to jako zło konieczne ,ostatnio miałem takie zdazenie ze jest kotłownia od domu odalona o 10m i jest układ otwarty i zakniety a dom ponad 450m ,klient raczej ma kase ale nie lubi jej wywalac i mial całe dobrodziejstwo wymienniki zawory itp podjał decyzje ze to wywalic gdzie normalnie przy tym dobrodziejstwie spalał 83kG wegla na dobe po wywaleniu dobrodziejstwa i otwarciu układu pali o 15kG mniej a temp w domu taka sama bo pelna automayka jest w domu

i co jakiz tego wniosek ?

a gwarancje na kocioł ma gdzies jak dziennie odkłada tyle ze 2 sezonach moze miec nowy kociołek

 

a i tak za dwa lata podłacza gaz i całe dobrodziejstwo poptrzebne nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o zaniechanie osobistych wycieczek i skupienie się na merytoryce tematu. Krytyka oczywiście dozwolona, ale teksty typu "nie gadaj z idiotą" są poniżej pewnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o zaniechanie osobistych wycieczek i skupienie się na merytoryce tematu. Krytyka oczywiście dozwolona, ale teksty typu "nie gadaj z idiotą" są poniżej pewnego poziomu.

 

 

spokojnie ja się obrażać nie będę, świadczy to jednak o braku kultury i ale przede wszystkim braku argumentów. Panowie nie robią nic innego na forum jak reklame swoich usług i tyle w temacie.

 

Chciałbym też poinformować "kulturalnych" Panów że mój ojciec nie robi instalacji od lat - mój ojciec w ogóle nie robi instalacji tylko taką posiada, widzę tutaj braki czytania z zrozumieniem

 

 

mimo kilku incydentów zachęcam dalej do dyskusji

 

 

ps: a propo programów to kolego reaper pisze ich tyle i mam doskonałą pamieć. Mógłbym sobie pozwolić na instalacje która jest praktycznie bezobsługowa, jednak wole instalacje, która jest ekonomiczna.

 

Mam nowoczesną instalacje jednak nie zmienia to faktu że raz dziennie do kotłowni muszę iść ponieważ mam piec całodobowy i sam węgiel czy też drzewo - (które mam za darmo i raczej będę miał za darmo do końca życia) samo się do pieca nie wrzuci. Moja instalacja jest przygotowana pod system pogodowy lecz takich wygód nie potrzebuje, w domu mam ciepło i ani razu nie odczułem potrzeby zmiany regulacji na kaloryferze czy podłodze bo było mi za gorąco.

 

 

Rodzice mają instalacje opartą na grawitacji oraz mają jedna pompa wspomagajaca podłogówke przy niskich tempo jest tylko uruchamiana

 

Jakie rodzice mają korzyści ? 15 tysięcy w kieszeni, 70zł w kieszeni co miesiąc bo nie mają pomp ani sterownika z wiatrakiem przy piecu

 

po 6 latach użytkownia takiej instalacji (6 miesięcy w roku) mają 2520zł zaoszczedzone na prądzie. I tak jak wspominałem do kotłowni wybierają się raz na dzień jak ja i tyle w temacie. Więc jak dalej ktoś uważa że warto wydać więcej kasy na instalcje i montować drogie pompy które wystawiają rachunek za prąd co miesiąc to życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko nie zawsze da sie taka instalacje wykonać. Brak np piwnicy. Owszem instalacja grawitacyjna jest ok. jest bezpieczna i działa ale nie zawsze mozliwa do wykanania ze wgledu tez na mozliwosc poprowadzenia instalacji itp. Np. nie jestem zwolennikiem wymienników płytowych zawsze staram sie wyciagnac naczynie otwarte choć czasem w budynkach jest to bardzo trudne. Wiec nie ma o co kruszyć kopi poprostu robi sie tak jak to jest mozliwe i jak sobie zycza klienci. Acha i dodam jeszcze jedno w instalacji grawitacyjnej ( calkowity bark pompy na ogrzewaniu, dopuszczam pompę ładowania zasobnika) zawór 4D jest zbedny. Poprostu układ pracuje wrecz idealnie i nie dochodzi do korozji niskotemperaturowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MałyMiki, czy to choć raz przeczytałeś mój post ?? ten wyżej ?? Pewnie nie, bo inaczej byś nie pisał tak bez sensu. Czy Ty nie rozumiesz, że w nowych domach (w 80%) nie można inaczej zrobić instalacji niż na wymienniku?? Jak poczytasz to zauważysz moją pochwałę dla instalacji grawitacyjnej. Nie pusz się tutaj na kulturalnego, bo nim nie jesteś i chamski też bywać potrafisz. Jeżeli Ciebie uraziłem to przepraszam, ale ja też wymagam czytania ze zrozumieniem. Ja jako instalator robię tak jak klient chce i jak projektant założył , a nie tak jak mi się wydaje że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy dostaniesz zlecenie wykopania studni i wskoczenia do niej ....

jak klient chce .. co to ma byc ??????????/

 

klient chciec moze ale nie dokonca i bez przesady ze 80% domów nalezy robic na wymiennikach

i tez nie znaczy ze na wymienniku bedzie zawsze dobrze

nalezy z głowa do instalatorstwa podchodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co automatyk, napiszę tobie raz jeszcze, 80% domów jakie robię to są domy bez piwnicy, z podłogówką na całym parterze, a kotłownia jest na poziomie parteru. Teraz mi ty wytłumacz jak to zrobić grawitacyjnie. Przeczytaj , zrozum , a dopiero potem odpisuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MałyMiki, czy to choć raz przeczytałeś mój post ?? ten wyżej ?? Pewnie nie, bo inaczej byś nie pisał tak bez sensu. Czy Ty nie rozumiesz, że w nowych domach (w 80%) nie można inaczej zrobić instalacji niż na wymienniku?? Jak poczytasz to zauważysz moją pochwałę dla instalacji grawitacyjnej. Nie pusz się tutaj na kulturalnego, bo nim nie jesteś i chamski też bywać potrafisz. Jeżeli Ciebie uraziłem to przepraszam, ale ja też wymagam czytania ze zrozumieniem. Ja jako instalator robię tak jak klient chce i jak projektant założył , a nie tak jak mi się wydaje że będzie dobrze.

 

najpierw nazywasz mnie idiotą a teraz mówisz Małymiki ? człowieku nie będę z tobą dyskutować. Dziwie się jeszcze że administrator nie zrobił z Tobą porządek. Twój poziom kultury odbiega od pewnych wytycznych. Oczywiście potrafie być złośliwy i chamski jak każdy, ale ja rozmawiam używając argumentów a ty potrafisz wyzywać od idiotów ludzi i im ubliżać to tylko świadczy że nie potrafisz prowadzić dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO co do kotłowni montować takie rzeczy skorą tak naprawdę nie mają one żadnych zalet. Czy nie lepiej zrobić porządną instalacje opartą na grawitacji zamiast kilku pomp. Po co komu wymiennik ciepła ? na co zawór 4D ? po to aby ochronić kocioł ?

 

 

Wzywam wszystkich fachowców do dyskusji na ten temat. Proszę o konkretne odpowiedzi, dlaczego warto wydać 5-6 tysięcy więcej na naczynia, wymienniki, pompy, rozdzielacze 4D itp

 

 

czekam na ciekawe odpowiedzi poparte konkretami.

Witam , Mały Miki ,mam pytanko do Ciebie może ono uświadomi Ci parę rzeczy, jesteś już prawie fachowcem z hydrauliki to nie powinno Ci sprawić trudności ,zawsze możesz o pomoc poprosić pana automatyka ,a więc gdybyś wygrał domek taki ładny ,parterowy bez piwnicy 160m /2 ale bez ogrzewania i przykładowo podkreślam przykładowo chciałbyś tam mieć ogrzewanie podłogowe ,a w sypialni grzejnik i ciepłą wodę z solarów i może kominek z płaszczem wodnym bo żona się uparła bo macie drzewo zadarmo choć to jest niezbyt dobry pomysł gdy będziesz palił węglem to powiedz mi kolego miły ile bedziesz potrzebował pomp czy jakiś zawór 4d bedzie ,może wymiennik oczywiście twoja odpowiedź może być wymijająca i możesz powiedzieć że jak byś wygrał to byś sprzedał czy coś w tym rodzaju ale jak będziesz gość z jajami to odpowiesz wszystkim ile????? w pompach możesz pomylić się o 2szt licząc pompę do cyrkulacji cwu .Pozdrawiam TOMUŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panie Tomusiu juz odpowiadam bo forum jest dosc przejzyste i duzo tu konkretnych odpowiedzi wiec przez te poł roku to juz prawie fachowiec moze i be praktyki ale łeb ma i pomyslec umiem wiec tak

 

 

jesli posiadałbym kotłownie gazowa to zdecydowanie nie podpinałbym pod ta instalacje układu kominka z płaszczem ze wzgledów ekonomicznych czyli wymiennik pompy zawory przesterowanie na zaworach pewnie i do tego sprytna automatyka jak kiedys pisał automatyk w ktorys tam watku wiec jesli kominek to bez płaszcza i tyle wiec reasumujac w mojej kotłowni byłoby 4 pomopy ale jednoczesnie max dwie by pracowały

 

przy kominku podejzewam ze musiałby by pracowac na wyzszym biegu i do tego trzy i dodatkowy koszt utzrymania kotłowni w salonie pomijajac dodatkowa energie elektryczna przylozona do poprawnej pracy układu

 

Cos wspomiałes o cyrkulacji moze by było ciezko ale zdałbym sie na patent automatyka i prawdopodobnie zrobiłbym na grawitacji z odcienciem na zaworze ale to juz zalezy od usytuowania pomieszczen i budynku przynajmniej tak sie domyslam z innych postów

 

a tak naprawde jesli ktos sie upiera przy kilku pompach przy małym domku np 100 i te wszytkie bajery to nie zastanowił sie nad ogrzewaniem elektrycznym? powiesi grzejnik i po kłopocie a zaoszczedonych pieniedzy opłaci rachunka przez kilka najblizszych lat w koncu co za roznica czy bedzie płacił 400zł czy 550-600zl na miesiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

no niestety nici pozostaje wymiennik płytowy :) a jakie są jego efekty to ja niestety jestem jego najgorszym przykładem. Ale cóż tak jak Kolega pisał trzeba podpiąć CWU przed wymiennik i niby będzie dobrze. Póki co męczę się z zaworem 4D. Mimo że na kocioł nie narzekam i całą instalację ale denerwuje mnie to że na kotle jest 60 stopni a na powrocie zasilaniu tuż za wymiennikiem zaledwie 43. Uważam że to zbyt duża różnica. Zaworu 4D nie jestem w stanie ustawić gdyż pierwszy instalator którego pogoniłem miotłą :( wyciągnął pokrętło nie wiem po jakiego grzyba pokręcił samym patyczkiem w parę stron i nałożył ale już nie tak jak było w oryginale i teraz nie wiadomo czy zawór pracuję dobrze mimo kreseczki która na nim wskazuję :(

 

 

kiedyś mnie to doprowadzało do furii teraz już tylko się uśmiecham chyba przestało mi zależeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie wywal ten zawór 4d przy sterowaniu ręczny on i tak nic do instalacji nie wnosi,zasobik podłacz na ostro do kotła,a wym,iennik jak chcesz i bedzie po problemie abo zrób pełną automatyke tego co masz ,tylko przy paleniu z dokładaniem to komplenie bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.