Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Grubość Ocieplenia Ściany?


tomtomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miedzy pokojem dziennym, a pomieszczeniem gospodarczym mam ścianę (powierzchnia 9m2). Pomieszczenie jest słabo ogrzewane i w zimie jest tam temperatura około 8 - 14 *C. Ściana jest wymurowana z bloczków żużlowych o grubości około 16 cm. W zimie jest ona o 2 - 4 *C zimniejsza niż reszt ścian.

Chciałbym ją ocieplić od strony pokoju (od drugiej strony nie mam możliwości) przyklejając na nią styrodur + siatkę i zaciągnąć klejem.

Jakiej grubości dać styrodur? Chciałbym w miarę cienki, ze względu na to, że są na tej ścianie gniazdka, wyłącznik i lampka, więc czum będzie grubszy tym mogę mieć większe problemy z długością przewodów, a nie chciałbym ich przedłużać.

Jaka będzie sensowna grubość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, na tej ścianie gniazdka, wyłącznik i lampka, więc czum będzie grubszy tym mogę mieć większe problemy z długością przewodów, a nie chciałbym ich przedłużać. ,,,,

 

 

 Jeżeli istniejąca instalacja elektryczna jest wykonana przewodami miedzianymi, to możesz bez obaw przedłużyć przewody za pomocą złączek WAGO.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jedno co ci mogę powiedzieć że ocieplenie od środka to bardzo zły pomysł tego nie powinno się robić ale skoro to pomieszczenie za ścianą jest jakoś odizolowane od bezpośredniego styku z placem to chyba jakoś to zadziała , co do grubości to te 5 cm powinno coś pomóc bo cieniej nie ma żadnego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli istniejąca instalacja elektryczna jest wykonana przewodami miedzianymi, to możesz bez obaw przedłużyć przewody za pomocą złączek WAGO.  

Złączki Wago nadają się bez problemu do połączenia przewodów aluminiowych z miedzianymi lub alu z alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubosc 3cm i juz bedzie lepiej, dasz 5 i bedzie bardzo dobrze. Roznica pomiedzy pomieszczeniami nie jest jakas bardzo duza.

 

Przewody miedziane polaczysz na skretke i zlutuj. Dobrze jest aby do miejsca laczenia byl zawsze dostep, czyli pod tynkiem nie laczymy ale w puszkach (rowniez gniazdkach i wlacznikach) przedluzyc mozna.

 

Przewody aluminiowe wymien na miedziane korzystajac z tego ze i tak bedzie "bajzel" w tym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.