Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie ściany trójwarstwowej z dylatacją


kontoserwis

Rekomendowane odpowiedzi

My mówimy o specyfice ściany trójwarstwowej, zamiast styropianu może być płyta fasadowa z wełny jak wolisz. Pustka powietrzna robi tu za dylatację i wentylację równocześnie,a nie izolację (wtedy pustka byłaby zamknięta). W tym przypadku kondensat jest zawsze,wynika to z różnic temperatury wewnątrz domu  i na zewnątrz,a w środku izolator. Dlaczego tą wentylacje daje się bezwzględnie przy ocieplaniu wełną,a dla styropianu już niekoniecznie? (chociaż być powinna w obu przypadkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dyskusja się wywiązała...
Odnośnie ocieplenia dachu to chyba nic już tu nie muszę robić, bo poprzedni właściciel napchał tam sporo wełny, więc dużo strat na tej płaszczyźnie być nie powinno. Chcę dać trochę docieplenia na ścianie, gdyż raz, że jakieś tam docieplenie, a dwa, że chcę poprawić estetykę elewacji (teraz jest stary siding). I styropian, a nie wełna - wełna lepsza i bezpieczniejsza, ale jeżeli chodzi o cenę materiału i robocizny...
P.S. Co macie na myśli mówiąc "kondensat" w ścianie trójwarstwowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem. Jednakże parę lat temu, wymieniając stolarkę okienną, poprzedni właściciel zwrócił uwagę na stan "środka" i było sucho :) przynajmniej styropian był suchy. może akurat w konkretnym miejscu było sucho, a gdzie indziej pociło się - nie wiem. akurat koło okien było sucho. i uprzedzam z góry pytania czy docinki, że wierzę poprzedniemu właścicielowi - kupiłem dom od zaufanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, strych użytkowy, ale ile wełny nie pamiętam. Może mam gdzieś jeszcze te zapiski. Ale ciepły jest dach. Nie twierdzę, że tamtędy nie ucieka ciepło,  jednakże jeżeli już mowa o stratach ciepła to bym poszedł w rekuperację, bo wentylacja grawitacyjna jest - ale to nie temat na teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.