Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamykanie Zaworów Na Lato, Wyłączanie Ogrzewania - Kocioł Gazowy


Pat0Ryk

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kocioł Immergas Victrix 24 kW (jednofazowy) i na okres letni chciałbym grzać tylko wodę użytkową. Dotychczas przy grzaniu wody do użytku, nagrzewała się woda w całym systemie grzewczym, co przy upałach 35°C nie będzie czymś przyjemnym.
Mam nadzieję że obraz jest przejrzysty (za bałagan przepraszam), a dodam jeszcze, że na zielono zaznaczyłem zamknięte zawory ("X" oznaczają, że wszystkie zawory dalej, przy rozdzieleniu na kaloryfery, są zamknięte).
Czy "zamknięcie ogrzewania" w ten sposób jest poprawny?

post-78889-0-20648400-1523688177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkowo kotła jak w załączniku czyli Zeus 26 z wbudowanym zasobnikiem?

Musisz przełączyć pokrętło funkcyjne #2 jak czerwona kreska,w tej chwili masz jak niebieska (załącznik)

Na wyświetlaczu pojawi się symbol "parasola" w tej chwili jest bałwanek)

Nie ma potrzeby zamykania żadnych zaworów 

post-32948-0-25106600-1523689749_thumb.jpg

post-32948-0-81547400-1523690337_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Victrix 24 kW, ale panel ma identyczny do tego w załączniku.

Przełączony na tryb "lato", jednak tak jakby wciąż grzał na ogrzewanie. Przy grzaniu wody użytkowej, przy zakręconych zaworach, temperatura w piecu bardziej rośnie (jak i ciśnienie, chociaż to wzrasta jedynie o 0,4 bar) niż miało to miejsce przy odkręconych zaworach na ogrzewanie.

Przy okazji: Źle oznaczyłem wejście i wyjście wody grzewczej (odwrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie tu oszukujesz) Immergas nie ma w ofercie innego kotła który by miał taki układ pokręteł.Wszystkie "Immergasy" to Victrixy tylko dalszy człon nazwy mówi jaki to model kotła np.Victrix Maior,Victrix Tera,Victrix Zeus itd.

To musi być Zeus.I nie kocioł jednofazowy tylko jednofunkcyjny.Masz zamontowany zewnętrzny zasobnik?

Prawie wszystkie kotły gazowe mają wbudowany zawór trójdrożny który przełącza z CO na CWU Jak grzeje CWU to w tym czasie nie grzeje CO,CWU jest grzana w priorytecie dlatego jest mało prawdopodobne aby w trakcie grzania CWU grzały grzejniki chyba że instalacja jest gdzieś skopana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie masz.  :rolleyes:

Immergas Victrix X 24 kW - pod taką nazwą można go znaleźć na archiwum allegro i w Google.

Zeus to nie jest, ponieważ pomimo identycznego rozłożenia pokręteł, to nie ma tej "przedziałki" między górną częścią osłony a panelem na dole.

Podłączony zasobnik 120 l pod kotłem (jak na zdjęciu).

Instalacja wcześniej działała, problemy pojawiły się po tej zimie.

i-immergas-victrix-24-kw-plus-200-3-0221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.