Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osb Na Deski Podłogowe Uginające


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Panowie jaka masa nadaje się do nałożenia na podłogę z desek pióro wpust które lata świetności ma za sobą ,  chciałbym na tym położyć płyty osb 12mm tylko nie wiem jaka masa byłaby dobra aby było stabilnie , zrywanie i robota od nowa odpada bo to pokoik na strychu więc inwestycje niewskazane bo mam inne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to byc cos wzglednie elastycznego.

 

Pomyslalem wiec o kleju/pianka lub klej parkietowy ale koszty moga byc tutaj spore. Zalezy jak duzy ten pokoik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Myślałem też o piance ale ona chyba się skruszy po jakimś czasie , tam aż takiej tragedi nie ma tylko dwa takie miejsca 0,5 m2 gdzie się ugina ok 1-2 cm , oczywiście będą też przykręcane

pokój ma ok 20m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w podobnej sytuacji dałem specjalną piankę pod wykładziny (Pianomat 1 cm), na to grubą wykładzinę i było równo, ugięcia niewyczuwalne. Od 8 lat tam nie mieszkam, ale szpiedzy donieśli, że wciąż to działa i wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U teściów miałem trochę podobną sytuację.

Dałem styropian 3cm (wylewkowy), na to płyty OSB 22mm które przykręciłem do podłoża, i na to panele plus odp podkład.

10lat już minęło i wygląda że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale to nie są wielkie połacie tylko w sumie dwa takie miejsca ok 50x50cm jak by tam nabakać tej pianki 4-rema otworami ? reszta jest dosyć stabilna bo to stara podłoga sosnowa ale ząb czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Widziałem jak mieszali jakiś klej z worka i przyklejali do betonu deski podłogowe i nie wiem czy to nie byłoby lepsze , przeciągnąć to packą zębatą do płytek ceramicznych odczekać aż stęgnie z leksza i klap , tylko jak to się nazywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokrec stara podłogę lub wywal kawałki które sa złe, dokrecisz deski by zrobic poziom, dasz gąbki i na to panele, bo wg.taka płyta osb będzie za cienka i będzie pracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w te miejsca gdzie najbardziej sie uginają deski daj następne deski by wyrównać poziom, bo za parw lat sie okaże ze osb pęknie i będzie sie zginąć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.