Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor Z Hydrofora


hamis

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek odpada. Zamawiałem kocioł u niego, kasę ponad pół roku trzymał, a kotła nawet nie zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się.

 

Jaka jest grubość ściany zbiornika?

 

Ściana w samym naczyniu okresowo przechodzi od 2,5 mm w zaokrągleniu aż do 6 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, daj znać jak Ci odpiszą ile chcą za transport do PL.

Ale chyba coś za duże to naczynie wzbiorcze podajesz... czytałem, że w instalacji otwartej to 4% z całej ilości wody w obiegu.

Dostałem odpowiedź. Transport do mnie (zachodniopomorskie) to koszt 306zł brutto. Tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "układ wyjść"? Dosyć dobrze widać to na schemacie pod linkiem...

Wiem, że jest nieizolowany. Izolacje też można zamówić za 963zł. Myślę, że samemu dużo taniej i lepiej można ją zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma - pewnie wyjdzie podobnie lub troche taniej od:

http://www.austria-email.pl/produkty/zbiorniki-buforowe/seria-psm-psf-psr-psrr/

Co do naczynia wzb. - woda rozszerza się faktycznie o 4% (około 4,5% od 0 do 100 stopni, ale kto ma wode o temp. 0 stopni na starcie).

Trzeba jednak pamiętać, że woda musi być ciągle w układzie, w potrzebnej ilości - a ta przez sezon paruje.
Lepiej zapodać więcej - powiedzmy 8-10% i mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzewadce tych buforow Austria Email mam 15km od domu. 1000l w podobnej cenie, ale wymiar nie pasuje. One mają średnicę 79cm i wysokość ponad 2m (zbyt niska kotłownia), a te z Czech mają 85cm średnicy i dzięki temu są niższe. Austria Email wszedlby max 800l. Na początku myślałem, żeby dwa takie wstawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanie odnośnie zrobienia niedużego bufora z bojlera 300-500 litrów. Trafiają się takie bojlery z uszkodzoną wężownicą w cenie prawie złomu. Gdyby usunąć z niego wężownicę lub obie to posiadałby 4-6 wejść (kolejne u góry z korka anody magnezowej i jeszcze jedno z wyjścia na cyrkulację). Ciśnienie wytrzymują 6-10 atm. więc ciśnienie przy układzie otwartym mu niegroźne.

Szukałem informacji na ten temat tu na forum, ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem taki mini bufor do ogrzewania podłogowego ze starego bojlera 140 L. Poszła mi w starym bojlerze wężownica i obiegi się mieszały wiec wykorzystałem to do OP.Wężownica dalej spięta z kotłem a woda czyli 140 L wpięte do OP. Stary  bojler został w tym samym miejscu tylko mała przeróbka i działa jako mini bufor .Nowy bojler cwu dałem w inne miejsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego @tsa78 czy w jakiś sposób usuwałeś ta uszkodzoną wężownicę ze środka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie usuwałem .

Normalnie bojler ma 2 obiegi : obieg 1 to wężownica z wodą kotłową z pieca a 2 obieg to 140 L zimnej wody którą po podgrzaniu przez wężownicę z 1 obiegu wykorzystujemy jako CWU. w momencie gdy wężownica jest dziurawa to te 2 obiegi  się mieszają a nie powinny. 

W moim przypadku ciśnienie wody ze sieci wodociągowej w bojlerze jest wyższe niż w obiegu kotła  i dlatego wywalało mi wodę przez otwarte naczynie wzbiorcze.

zrobiłem małą przepinkę i zamiast wody pitnej podpiąłem ogrzewanie podłogowe. teraz nie ma znaczenia że wężownica jest dziurawa bo oba obiegi to woda kotłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ta niewielka dziura w wężownicy wystarczyła do mieszania się obiegu kotłowego i podłogowego w buforze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.

czyli mieszała się woda pitna z wodą kotłową i dlatego trzeba wymieniać bojler co ileś tam lat. ja miałem miejsce na nowy bojler a ten z dziurawą wężownicą został jako mały buforek OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.