Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor 1000l z hydroforu, przeróbki jakie?


teodor2424

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupienia hydrofor z grubej blachy w dobrym stanie o pojemności ok 1000l. Ma parę otworów po rurach i jeden duży rewizyjny 30cm na boku. 

Pytanie czy zaspawać ten duży właz? 

I będę wspawywał mufy tak aby wystawały przynajmniej 15cm, chce dać izolacje z waty i aluminium o grubości min 12cm.

Tylko czy ktoś wie w których miejscach wspawać mufy żeby był najbardziej wydatny cały system? 

Czy mufy powinny wchodzić dalej w głąb zbiornika jeżeli tak to na ile i które? 

Zasilany będzie albo ekogroszkiem albo pelletem ok 35-50kw z możliwością późniejszego rozwoju na PC lub gaz. 

Oddalony od kotła o 2m

Odbior na grupę pompowa (podłogówka+3d, bojler 100l, nagrzewnice+3d) 

Odbiorniki to podłogówka w biurach 70m2 i 2 nagrzewnice na hali o mocy 30kW każda używane sporadycznie podczas przebywania pracowników ok 2-3h na dobę, temperatura na hali max 15st min w nocy 5st. Ocieplana płyta warstwowa 10cm.

Czy to ma sens? 

No i jak przygotować ten bufor, pod jakimi kątami wspawać przyłącza jakiej średnicy, na jakiej wysokości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakby coś to właśnie skończyłem wspawywanie króćców. Planowana izolacja 20cm

Zasilanie i powrót 1 1/4" długość 23cm, czujniki i termometry 1/2" 10cm, ewentualne grzałki 1 1/2" mufa 6cm

W środku z króćców wypuściłem gwint 2,5cm aby przykręcić kolana do kierowania wody. 

Co o tym sądzicie? 

20221124_224837.jpg

20221124_224724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

podpinam się do tematu. Czy można uzyskać jakieś odpowiedzi (podpowiedzi) od osoby która posiada większą wiedze n ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa wiedza ? Czyli z tym co kolega @teodor2424 zrobił, jest coś nie tak? Wygląda na porządną robotę.

Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 15:22, wacio1967 napisał(a):

Większa wiedza ? Czyli z tym co kolega @teodor2424 zrobił, jest coś nie tak? Wygląda na porządną robotę.

Nastąpiło nieporozumienie 🙂 Jak najbardziej uważam że kolega @teodor2424 wykonał dobrą robotę. 

Pisząc z "większą wiedzą" miałem na myśli wiedzę większą ogólnie na temat budowy bufora oraz większą wiedze ode mnie abym mógł czegoś się nauczyć. Ogólnie odpowiedź na pytanie "co o tym sądzicie" ?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.