Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Centralnego Starego Typu


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z piecem jest to stary piec ktory mi gotuje po peleniu około 0,5 godziny piec gotuje palenie drzewem a a jak włoze kawałek wegla tym bardziej  ma jakis zbiornik na strychu wyrownawczy ale woda jest jeden kaloryfer hyba jest przypowietrzony prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Woda może i przepływa ale zachodzi pytanie ile przepływa powietrza przez drzwiczki tegoż kotła , ma to jakiś miarkownik , sterownik czy co kolwiek co kontroluje temperaturę czy tylko klapką lub śrubką to kontrolujesz ? kocioł jak dostaje tyle powietrza ile potrzebuje to nie ma prawa zagotować wody już prędzej zgaśnie ale nie zagotuje , szukałbym nieszczelności kotła lub braku regulacji mechanicznej lub ellektronicznej bo nic o tym nie piszesz , stwierdzenie że kociół starego typu to praktycznie tyczy się nawet dzisiejszych kotłów bo wbrew wszystkiemu w nich nie wiele się zmieniło od 50-ciu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z piecem jest to stary piec ktory mi gotuje po peleniu około 0,5 godziny piec gotuje palenie drzewem a a jak włoze kawałek wegla tym bardziej  ma jakis zbiornik na strychu wyrownawczy ale woda jest jeden kaloryfer hyba jest przypowietrzony prosze o pomoc

ja myślę że najważniejszym problemem jest to że nie wiadomo o co chodzi z twojego wpisu....skorzystaj na dzień dobry ze słownika, a jeśli podkreśla ci coś na czerwono to nie znaczy że jest fajnie i dobrze lecz że jest byk na byku - a to brak szacunku dla czytających 

 

po drugie - nie pisz jak było pite - bo nic z tego nie da się zrozumieć - albo pijemy albo piszemy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman nie irytuj się bo to jest tłumaczenie gogle z obcego języka . Jak widać te tłumaczenia nie zawsze mają sens . Czytając między wierszami można złapać sens wypowiedzi i tylko tyle bo o składni to raczej nie ma mowy . 

 

Wiemy że kocioł gotuje wodę i że jeden kaloryfer jest zapowietrzony . Osoba nie pisze jaką metodą pali , jaki to kocioł poza tym że stary i czy ma jakieś sterowanie procesem palenia . No i jeszcze instalacja jest otwarta ze zbiornikiem na strychu .

 

Osobiście obstawiam GS i złą metodę palenia ale to tylko moje podejrzenia . Przydała by się jakaś fotka albo dokładniejszy opis ale z tym pewnie będzie ciężko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być : zapowietrzenie grzejników, brak wody w układzie lub awaria pompy (jeśli jest układ wymuszony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Czym ten kocioł jest regulowany ? tam nie widać ani miarkownika ani sterownika , ciężko utrzymać taki kocioł w ryzach zwłaszcza po zmianie węgla lub dosypaniu nowej porcji , wywal to i kup z ogłoszenia jakiś kociołek , teraz za 5 stówek kupisz fajny kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę gotuje mu po 0,5h, to nie wina braku sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać sterowania to tam nie ma żadnego ,więc jedyne wyjście to sterować ilością zasypanego paliwa . Sprawdzenie ilości wody w instalacji jak najbardziej może być potrzebne bo to wszystko chodzi na grawitacji . Ten kocioł wygląda na typ SKI czyli ruszt pewnie ogromny , pasowało by zobaczyć go w środku jak ma wylot spalin . Górniak czy dolniak ale stawiam bardziej na ten drugi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z piecem na węgiel z popką i sterownikiem bez podajnika. Nie wiem co może być przyczyną że temperatura na piecu prawie nie rośnie przez cały dzień palenia temperatura na sterowniku i piecu wzrasta o 10 stopni grzejniki ledwo ciepłe, może mam żle ustawiony sterownik jak powinien być prawidłowo ustawiony w obecnej chwili jest ustawiony   regulacja obrotów 9  praca p

rzednia  57  przerwa przednia  5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wielu przypadkach chodzi po prostu o niedostateczną ilość wody w układzie (jesli masz układ otwarty,ze zbiornikiem wyrównawczym) wtedy co jakiś czas uzupełniamy wodę,

jesli temp na busoli nie wzrasta rzeczywiscie brak odp ilosci powietrza głównego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.