Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Mocy Minimalnej Na Kotle Termet


weride

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos jest w stanie mi powiedziec czy w kotle termet silver ecocondends mozna samemu ustawic jak najmniejsza moc startowa? Dopiero co podlaczylem kociol i chcialbym go jakos sensownie ustawic. Zalezy mi na jak najmnienszej mocy, bo ogrzewam mieszkanie 45m2. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak masz ustawiony kocioł

Niższe obroty wentylatora= mniej powietrza do spalania + inny mieszanki na palniku i inny skład spalin - jeżeli te parametry są w granicach dopuszczalnych to OK, a jak nie to kocioł może gasnąć.

W niektórych seriach Termeta ten parametr jest zablokowany dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również obniżyłem, silver paliwo dobiera sobie automatycznie do obrotów wentylatora wszystko jest wprost proporcjonalne sprawdziłem na liczniku. Zresztą jakżeby inaczej miałobybyć skoro takie obniżenie mocy max jest w środku zakresu modululacji kotła.

 

Z tego co widziałem na innym forum kluczem do zaburzenia optymalnej mieszanki spalin może być długośc komina. Parametry spalin z książeczki kotła są liczone do tych najkrótszych 3m fi60 przez sciane. Przy dłuższym kominie i obniżeniach mocy wskazany analizator aby sprawdzić czy nadal spaliny wg specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, mam już drugi kociołek silver 25kw 2f i sobie chwalę. 

Poprzedni całą zimę pięknie pracował teraz tego chcę ustawić. 

Parametr p07 {zakres od 100 do 300)czyli moc max wentylatora zrobiłem na 100 i  teraz pytanie. Odpalam CO i gdy kocioł chce osiągnąć zdaną temp to pracuje z mocą palnika 100 procent {sprawdzam to na wyświetlaczu) 

Czy to że parametr p07 ogranicza jego moc max wentylatora nie powinno wpływać na moc palnika? 

Czy obroty wentylatora to to samo co moc palnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty wentylatora odpowiadają prawie dokladne własnie mocy palnika, instrukcja  to opisuje. Kocioł podczas rozgrzewania wody zawsze na początku działa z moca max i stopniowo obniża w miare dochodzenia do temperatury zadanej wody w instalacji.   Jeśli ograniczyłeś moc maksymalną  sterownik pokazuje w procentach zredukowaną moc max palnika.... ale  sam obserwując(wersja 20kw) to  powiem że  z tą mocą coś tu jest podawane niejako "z grubsza" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zacząłem grzebać w ustawieniach bo kocioł pracuje na krótkim obiegu do wymiennika płytowego i wentylator pracuje nie jednolicie a jakby falami na przemian buczy więcej i zaraz mniej a chcę by pracował stabilniej i dłużej grzał instalację na niskiej mocy. Ale jak ograniczyć mu moc czy przy dużych mrozach nie trzeba mu będzie znowu robić korekt? Aha i na CWU na zasobniku też "faluje" wentylator a chyba powinien pracować stabilnie- zamówiłem serwisanta do ustawienia jednak trzeba się dokształcić..

Aha i czy da się spiąć pompę z drugiego obiegu przy wymienniku płytowym by startowała razem z kotłem? Kocioł na sterowniku pokojowym sterowanym radiowo- przy kotle jest taki przekaźnik co włącza Termeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to po prostu jeszcze jest za ciepło, ale kocioł nie może utrzymać stałej temp. np. 40 stopni.  

temp. rośnie aż uzyska zadaną ( plus histeryza wyłaczania CO czyli parametr P29), a potem się wyłącza. 

może to parametr P20  P22, P23 za to odpowiada aby kocioł sam obniżał moc, 

jak macie te parametry ustawione ? mówię o termet silver 25kw 2f. 

P08 o czym mówi wie ktos co oznacza ten parametr ? 

w zeszłym sezonie korzystałem w tym domu  z takiego samego kotła ( niestety uległ zniszczeniu w pożarze) i miałem go tak ustawionego że niemal bez przerwy działał utrzymując temp. np. 40 stopni. Natomiast teraz nie ma czegoś takiego że utrzymuje stałą temp. tylko rośnie i się wyłącza....

Parametr P06 mam ustawiony na 50 a P07 na 100.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p20 to krzywa grzewcza

Ja na wersji 20kw mam ustawione

p6 - 40
p7-105
p8 - 1 
p21- 0
p22- 1
p23- 33
p24- 0

U mnie przy tych parametrach spokojnie dochodzi do zadanej 42stopnie i grzeje sobie godzinke bez taktowania na jedynie 5m grzejników. Jesteś pewnien ze coś nie blokuje odbioru ciepła? zakręcony cz przykręcony zawór na rurce czy grzejnikach? zatkany filtr czy cóś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ustawienia fabryczne, zmieniony tylko współczynnik krzywej  czyli
p10 - 30
p29 - 5
p12 - 100
p20 - 11
p32 - 30

To co piszesz w tym i drugim temacie wyglada  na coś co musiałby zobaczyć serwisant, skoki temperatury?, brak możliwości sprawdzenie bieżącej mocy? moze nawet brak modulacji, wyglada jak uwalony sensor a może nawet sterownik.

Przy okazji zapytam. W drugim temacie wspominałeś że masz obniżoną moc startową p3 oraz czas palnika p32 masz ustawiony na 1s , zapala normalnie i nie gaśnie w takim układzie? jak długi mniej wiecej jestprzewód spalinowy u Ciebie? Pytam bo korciło mnie czy obniżyc to nieco żeby nie gwizdał przy starcie, jednak była też obawa przed utrata ciągu choc komin u mnie bardzo krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lolekx86 napisał:

P3 mam 180 bo przy niższych gwiazda przy starcie. P29 to w sumie nie ma znaczenia zapala zawsze bezproblemowo. Komin około metra. Przy obrotach niższych niz 60 wpada w rezonans

 Dlatego moc min. Mam na 60 bo jakby schodów niżej to będzie dudnil. Dziwne bo poprzedni kocioł w tym samym układzie nje dudnil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.