Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Co Energooszczędna


Aer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu przepraszam bo pewnie tego typu postów było całe mnóstwo. Postanowiłem napisac nowy ponieważ technika non stop sie rozwija, niemal codziennie są nowe rozwiązania.
 

a więc,
chce zmienić w mojej instalacji pompę CO. Obecnie posiadam pompę obiegową Weberman typ 25-60-180 klasa H. W mojej instalacji popa pracuje 24h przez prawie 250dni. Pompa pracuje na drugim biegu (70w) czyli sezon kosztuje mnie około 170 zł. jest to dla mnie wysoki koszt, który pewnie idzie zredukować.

Instalację mam poprawdzoną w pex. Cały dom 170m2 (2 piętra po 2,7m wysokości). Dom posiada nowe grzejniki (10szt) z głowicami termostatycznymi. Przy kotle jest zawór 4d sterowany pogodówką i regulatorem pokojowym. Instalacja jest nowa (3letnia)
Pompa zainstalowana w nowej instalacji jest tak naprawdę przełożona ze starej instalacji. Wiem wiem błąd no ale...

Moje pytanie/pytania. 
1. Jaką pompę energooszczędna klasy A polecacie? budżet 600zł (zwrot inwestycji szacuję po około 4 latach)
2. O co chodzi z funkcja autoadapt? czy to sie sprawdza przy zaworze 4d?

3. Czy nowoczesne pompy posiadają jakies zasilanie awaryjne? lub możliwość podłaczenia ups?

Dzięki za pomoc.
 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę kupisz Grundfos Alpha2 z autoadapt,funkcja ta jest użyteczna gdy są zawory termostatyczne na grzejnikach czyli się przyda w twoim przypadku.Oczywiście mówimy o pompie za 4D (tej na grzejniki)Pracę każej pompy można podtrzymać podłączajac ją pod "Upieska")+aku, tylko aby miał stałą sinusoidę np.coś takiego (polski produkt)

post-32948-0-96769500-1517917146_thumb.jpg

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam pompy Grundfos Alfa2 L 25-40 które w szczycie pobierają 25W a pracuje na biegu CP2. U ciebie sądzę że taka pompa powinna wystarczyć ewentualnie 25-50.

Możesz też dołożyć do wersji z autoadept ale czy warto... to tu już się nie wypowiem.

 

Co do UPS-a. Tak te pompy bez problemu współpracują z UPS-ami pod warunkiem że będzie na wyjściu prawdziwa sinusoida (zakup sobie zestaw: Kemot (URZ3405) 500W + aku 80Ah. Jak masz tylko jedną pompę i kocioł z podajnikiem to taki zestaw winien ci wytrzymać 4-5h.

Jest na forum stosowny temat odnośnie UPS-a do kotła.

 

ps: Nie wiem jak żeś wyliczył koszty bo mi wychodzi zużycie 420kWh co daje ok 280zł (1kWh=68gr).

Edytowane przez Przemyslaw85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi.
zgadza się. wychodzi prawie 280zł. mój błąd w obliczeniach. mniejsza stawkę policzyłem.

pompę mam za zaworem 4d na rurce, która idzie na grzejniki. 

tak własnie myślałem, że firma grundfos model alfa 2. Proszę jeszcze o info odnosnie autoadapt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.