Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mpm Bio-Pel ( Ktoś Używa?)


zi1bi

Rekomendowane odpowiedzi

Na górze kotła jest prostokątne "wieczko" dokręcane śrubką, po zdjęciu jest jeszcze jedno "wieczko" z szamotką, pod nim kawał blachy z "deflektorem" (no i też trochę szamotki). Po zdjęciu tego wszystkiego widzisz idealnie te pionowe półki, dostęp wzorowy. A pod półkami masz jeszcze małą wyjmowaną szufladę na popiół. Wrzucałem w naszym niekończącym się wątku o Kipi zdjęcia tego mojego MPM.

 

Stojąc od strony palnika zasilanie w prawym górnym roku, powrót w lewym dolnym.

 

Sprzedano mi go od razu z palnikiem, jako komplet.

 

Cena - faktura była na mojego instalatora, który ogarnął to na 8% VAT. Przekroczyłem 8tyś, kwestia tego jakie sterowanie, bo zależnie od wersji Ecomax-a liczyli inaczej. Wyżuliłem czopuch na wymiar w cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione - przed czyszczeniem. Jeżeli coś na zdjęciach jest "nie wiadome", odpowiem na pytania :) Proszę nie krytykować za bałagan :P

 

 

post-73644-0-13729100-1518255729_thumb.jpg

post-73644-0-52589500-1518255740_thumb.jpg

post-73644-0-62605500-1518255750_thumb.jpg

post-73644-0-27982100-1518255760_thumb.jpg

post-73644-0-46837500-1518255771_thumb.jpg

post-73644-0-89193200-1518255781_thumb.jpg

post-73644-0-91902300-1518255792_thumb.jpg

post-73644-0-69859800-1518255803_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 kg na tydzień???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytać z odrobiną uwagi i jest wspomniane o warunkach pracy tego kotła. A sypać bobki trzeba, niestety.

Sam jestem ciekaw ile tych kotłów sprzedali do tej pory - może z ciekawości zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za swoje niedopatrzenie :) . Swoją drogą mógłbyś dać info o warunkach pracy w informacjach profilowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od TIS-a dostałem odpowiedź taką :

"Więc moglibyśmy wysłać do Pana taki kociołek za 9700 zł brutto. Gratis moduł internetowy, kolorowy regulator pokojowy i transport.
Moduł internetowy służy do podglądu i sterowania kotłem za pomocą telefonu, bądź komputera z każdego miejsca na świecie.
Kocioł TIS Duo pellet 20. Zakres pracy już od 8 kW, aż do 20."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam,

 

Ze względu iż jestem zainteresowany zakupem wspomnianego kotła (MPM Bio-Pell) odgrzebuje temat, może ktoś jeszcze chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami z użytkowania?

 

Poszukuje także osób które podjęły by się instalacji w zachodniopomorskim (ok. Szczecin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Teraz na mnie kolej z odgrzebaniem tematu, bardzo bym prosił o przemyślenia użytkowników tego kotła, szczególnie tych co ogrzewają nim już dłużej, jakie przemyślenia macie?, jak z wygodą użytkowania( czyszczenie, spalanie, korozja po czasie ). Mam tylko dylemat bo w "ciepło właściwe" potrzebna mi moc to 16kW, czy ten kocioł nie będzie przewymiarowany, palę od 10 lat defro duo plus 15 i przy tych zimach chodzi na 50%. Nie rozumie tylko jak producenci określają te moce, moje 15kW gabarytowo to jak teraz 25 albo 30 na pellet. Interesuje mnie ten kocioł ze względu na budowę wymiennika i palnik oraz wymiary, idealnie by się wpasował w miejsce po defro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam wyjątkowego w tym wymienniku? 

schemat-bio.thumb.jpg.271a0447c1e2545c178b536fb0527f41.jpg

Chyba że się upierasz typowo na Kipiego to już lepiej Slimko Kotlospaw.

Jak chcesz coś mniej obsługowego i również z Defro to Sigma Ekopell albo coś że stajni Biawara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do defro nie wrócę a dokładnie do koncepcji sterowania tech. Mam swoje powody związane z serwisowym wsparciem tej firmy jak i bujania się z st-57 przez 8 lat, nigdy więcej tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ktoś coś się podzieli jeszcze info odnośnie MPM Biopell.........

też mnie ten kocioł interesuje, a wkrótce nowe kotły  ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.