Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konfiguracja Cerapur Compact Zwb 24-1 De


Ds3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W moim nowym mieszkaniu został zainstalowany piec Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1 DE. Piec został skonfigurowany dla mojego mieszkania przez serwisanta. Jedynie co miałem samemu skorygować to punkt B na wykresie "krzywa grzewcza". Niestety ale piec został zresetowany przez mojego brata, który przytrzymał (jakże w pięknym miejscu umieszczony) przycisk reset. Wczoraj postanowiłem spróbować samemu skonfigurować piec. Piec grzeje ale chciałbym aby ktoś zerknął na moje ustawienia.

 

Na początek kilka informacji. Mieszkanie ma powierzchnię 36m2, mieszkanie środkowe, budynek ocieplony. Temperatura bez grzania waha się pomiędzy 15 a 17*C. 4 kaloryfery, w tym jeden drabinkowy (łazienka). Do pieca podłączony jest zew. czujnik temp. oraz sterownik umieszczony w głównym pokoju - euroster 2006.

 

Konfiguracja pieca:

Maksymalna dopuszczona moc podgrzewania c.w.u. [kW]  - ustawione mam 70

Maksymalna temperatura na zasilaniu - ustawione 65*C

Punkt B krzywej grzania przy regulacji wg temperatury zewnętrznej - ustawione 45*C

Punkt A krzywej grzania przy regulacji wg temperatury zewnętrznej - ustawione 60*C

 

Temp. jaką ustawiłem to 60*C

 

Reszta funkcji bez zmian. Jak w ogóle powinien zachowywać się taki piec? U mnie wygląda to w taki sposób, że pomimo ustawionej temp. 60*C, piec wyłącza grzanie przy ok. 57*C - w efekcie, nigdy nie dobija do 60*C. Piec po dobiciu do ~57*C wyłącza grzanie i następnie włącza się przy ok. 44*C. Ta histereza jest najprawdopodobniej spowodowana ustawieniem "Automatyczny interwał czasowy między wyłączeniem i ponownym włączeniem palnika.". Czyli dostosowuje się do warunków zew. 

 

Tutaj jest instrukcja od tego pieca: http://cdn19.pb.smcloud.net/t/files/72/f8/45/b19689a7a9/zwbzsb-1424-1-instrukcja-montazu.pdf 

Na stronie 24 zaczyna się konfiguracja.

 

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.