Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne Zachowanie Instalacji, Pieca. Stuki.


Memciu

Rekomendowane odpowiedzi

W tym przypadku  jest to miejscowe wytwarzanie się pary  wodnej  w kotle (kawitacja) . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy skacze ciśnienie w kotle to odrywa się bańka pary która wypycha wodę na wyższy poziom, później jest wchłaniana przez wodę i ciśnienie wraca do normy. Spróbuj obniżyć nadmuch a wraz z nim podawanie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu Wujek mi ją robił, nie było nigdy problemu, układ jest otwarty. Nie ma zbiorniczka przeponowego?(chyba tak się nazywa ten zmniejszający ciśnienie w układzie przy bojlerze), instalacja na starszych dużych rurach z grzejnikami żeliwnymi, zawór 4d , 2 pompki (lewa na grzejniki, prawa na bojler, zawór bezpieczeństwa ( widać na wideo), u góry nad bojlerem odpowiednik automatyczny (do wymiany bo cieknie).

Ps:

Nadmuch jest na 2,3 stopień Max w 12 stopniowej skali, temperatura na wyjściu przy rozpaleniu max 300 stopni, chyba że wrzucę drewna trochę to idzie wyżej.

 

 

Do instalacji muszę dorzucić ten zbiornik przeponowy ponieważ zawór bezpieczeństwa przy bojlerze puszcza wodę ( prawdopodobnie przez wysokie ciśnienie).

99d5f91dab9c6946ff06c688bd2beee2.jpg749d7a09b2b9e30ef4674214c2b198e4.jpg

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

4aa48e6d6333fa6c408330475aa1723d.jpg000ee0ff12950f3b520b24516b5984e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miałem kilka lat temu, przez cały sezon tak kocioł się zachowywał ( stuki i podnoszenie się wskazówki manometru) nie przejmowałem się tym zbytnio bo nie było to uciążliwe dla domowników. Problem zwaliłem na karb węgla, czy słusznie to nie wiem.

Uspokoiło się to w następnym sezonie i od tego czasu mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wcześniej nie było problemu.

Co do zbiornika to Wujek mi mówił by zrobić osobne dojście do zbiornika, ale z racji że niedługo będę robił jedno całe piętro to przenieśliśmy to w czasie bo od zawsze tak było i nie było problemu.

W tym roku zmieniłem węgiel na Bobrek (wcześniej Jankowice lub Sobieski 1 ) i może ma coś wspólnego, szczególnie że Bobrek to węgiel wysoko kaloryczny.

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić czy pompa pracuje prawidłowo ewentualnie zwiększyć bieg , wyczyścić sitko filtra przed pompą.Czy to jest kocioł górnego spalania ,możliwe że jest żle prowadzony proces spalania zbyt intensywny ,do tego ruszt wodny i węgiel wysoko kaloryczny może powodować  takie zjawisko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowe podgotowanie wody, czy ten zawór różnicowy potrzebny za pompka? Jak pisze Sambor zadbaj o rurę bezpieczeństwa.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci kotłów wręcz wymagają od użytkownika aby stosować w układach z piecem automatyczny odpowietrznik na wyjściu wody. Ponieważ mój kocioł posiada w górnej części dwa króćce do odprowadzania wody jeden jest podpięty bezpośrednio do pompy co a w drugim zainstalowałem pompę cwu która podaje wodę do wymiennika .W najwyższym punkcie przyłącza cwu nad wymiennikiem zainstalowałem automatyczny odpowietrznik ,jednocześnie nie występuje szmer wody w wymienniku który był lekko słyszalny szczególnie w nocy gdy była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kawitacji w kotle występuje zawsze po bezpośrednim napełnieniu instalacji świeżą wodą.Po napełnieniu woda jest natleniona np w stacji uzdatniania. Na skutek grzania powietrze uwalnia się z wody wywołując szmery. Po pewnym czasie ustają po usunięciu powietrza z układu.W przypadku niewłaściwej budowy instalacji szmery kawitacyjne będą słyszalne dłużej, stąd konieczność stosowania odpowietrzników automatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie na kotle! Za pompą-tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.