Skocz do zawartości

darokkk

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia darokkk

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jeżeli chodzi o serwis to Zębiec ma bardzo dobry, ale nie wiem czy mają tłokowce. Ogniwo firma z tradycjami, długo na rynku, bardzo solidna marka. Defro firma bardzo prężna, dużo nowinek technicznych, chyba niezły serwis, ale kotły produkuje 6-7lat, Zębiec i Ogniwo chyba ponad 30. Termo Tech kotły dosyć solidne ale chyba najsłabsze sterowniki z wyżej omawianych, za to najniższa cena. To tyle z moich obserwacji przy wyborze kotła. Jaki wybrałem ... Nie powiem :rolleyes:
  2. Witam! Moim skromnym zdaniem istotne sprawy to: 1. Producent sprawdzony z dobrym serwisem (w razie draki telefon przyjeżdża serwis i po problemie) 2. Jeżeli w Twojej okolicy zdarzają się zimą dłuższe wyłączenia prądu - stały ruszt awaryjny. Jeżeli chodzi o różnicowanie temperatury to bardziej zaawansowane sterowniki kotłów posiadają programowanie godzinowe w trybie tygodniowym. Niestety jeżeli chodzi o nie chodzenie do kotłowni to pozostaje gaz i olej :rolleyes: Paliwo stałe ma to do siebie, że trzeba nawet do dużego zasobnika czasem go dosypać :P
  3. Zawór jest na zasilaniu czy powrocie? Pompa przed czy za zaworem?
  4. w takiej pozycji rura powrotna ta na dole zaworu robi się gorąca. Poniżej zdjęcie zaworu z wyjętą dźwignią. Mam nadzieję że dźwignia jest w odpowiedniej pozycji założona. Mam prośbę o informację jaka jest pozycja zaworu w ustawieniach od 1 do 9 po lewej stronie skali?
  5. Czy to znaczy że zawór różnicowy jest wadliwy (uszkodzony). Czy wymiana na nowy pomogłaby?
  6. Dodam jeszcze że obecnie dom jest nie zamieszkany i ogrzewanie chodzi na minimum. Tzn wyłączona jest pompa od podłogówki. Nie jest ogrzewany bojler. Zakręcone jest 60% grzejników.
  7. t ustawiony To właśnie zdjęcia podłączenia. Pozycja w której jest zawór to jedyna w jakiej rura doprowadzająca wodę z powrotu do zaworu 3dr nie jest gorąca. Będę wdzięczny za opinię na temat przyczyn takiego stanu rzeczy.
  8. Zawór Honeywell. Jutro wrzucę foty instalacji.
  9. Witam! 1. Czy twoja instalacja jest przystosowana do pracy z kotłem na paliwa stałe. czy przeróbki ne "zjedzą" twoich oszczędności. 2. Przy dzisiejszych cenach węgla nie jest on ekonomiczny w porównaniu do gazu no chyba że nie policzysz swojej pracy na rozpalanie, dźwiganie opału i popiołu, czyszczenie pieca i kotłowni. 3. Jeżeli masz darmowe drewno to może kominek z rozprowadzeniem powietrza? Zalety są takie że nie robisz "zamieszania" w istniejącej instalacji grzewczej, można nim ozdobić salon, w domu jest przytulnie itp. No ale nie każdy lubi kominki :)
  10. Witam! Pozdrawiam wszystkich. Mam instalację w systemie otwartym. Kocioł z podajnikiem ślimakowym 23kw. Kocioł ogrzewa grzejniki, podłogówkę, zasobnik CWU. W instalacji są trzy pompy. Na zasilanie grzejników jest zamontowany zawór 3 drogowy przed pompą. Zawór jest zamontowany tak że z prawej strony jest zasilanie z pieca z dołu dopływ wody z powrotu z instalacji i z lewej wyjście na grzejniki i pompę. Na zaworze są oznaczenia od lewej 1 3 5 7 9 7 5 3 1 Przy ustawieniu zaworu w pozycjach oznaczonych na czerwono rura która doprowadza do zaworu wodę z powrotu robi się gorąca a na termometrze na wylocie z pieca (przy samym wyjściu) szybko spada temperatura mimo że sterownik nie pokazuje większych wahań. Zagadką dla mnie jest co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy możliwe jest że pompa przez zawór 3 drogowy zasysa wodę z pieca przez powrót? Dodam że na zasilaniu jest zrobione obejście pompy z zaworem różnicowym. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.