Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat C.o Mojego Pomyslu


luuukaszeeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam zamiar wykonac w swoim domu instalacje c.o(z braku wystarczajacych srodków na kacie musze wykonac wszystko sam), narysowalem schemat wykorzystujac zdobyta wiedze i wlasne przemyslenia. Bardzo PROSZE o ocene tego schematu i wytkniecie kazdego bledu jaki popelnilem rysujac ten schemat.

post-6734-1237037367_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jest zle ale dwie rzeczy

rura co idzie do zasobnika to podłacz ja wyzej tak aby powietrze z wezownicy zawsze wyszło do zbiornika

i druga sprawa to prponuje zamontowac pompe na powrocie od zasobnika zeby miec pewnosc zeby ciepła woda była ,ale układ grawitacyjny zachowaj a i jeszcze jedno rura wznosna przy tym układie podłączona do zbiornika od dołu ,a przelewowa jak najzyzej sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Moje uwagi:

c.w.u. zasiliłbym z rury naczynia wzbiorczego, a powrót z c.o. /grzejników/ zawór, aby odciąć ogrzewanie latem.....................

-jak idzie to zasilanie łazienki/ albo pomieszczenia gdzie będzie suszyło się pranie/ też z tej rury.............

Żona, Mama, Babcia, Dzieci , Wnukowie , Prawnukowie itd....będą wdzieczni za jakis czas.

kiedyś też ktoś tu pisał ,ze miedź nie jest dobra do układu otwartego..............Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda zeby był pion do łazienek zeby latem czy jesienia mozna było szuszyc czy tez zeby sie nie trzas ,sam tak mam swietna sprawa i w dodatku mam ten pion na ostro z kotła-drabinka wtedy ma sprawnosc dobrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do suszenia prania to z tym problemu nie mam bo w kuchni zostawiam piec tzw. angielke nad ktora zima susze pranie a latem pranie suszy sie na sloneczku:-). A jesli chodzi o odciecie grzejnikow na okres letni to wykorzystac moge zawor 4D (chyba).

 

 

no oczywiscie ze zawór 4d mozesz odciac CO ,a angielka dobra rzecz ale za pare lat ja wywalisz z domu a naprawde docenisz jak nagrzejniczku recznik wyschnie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jeśli to do mnie, to źle odczytałem w schemacie zwór 4 drożny do tworzenia krótkiego obiegu na kotle. Moja uwaga była chybiona.

Swoją drogą pytanie natury teoretycznej: czy osobny obieg wody na bojler nie "załatwia" tego samego dla kotła co zawór 4 drożny?

Wpinanie pompy cyrkulacyjnej należy robić na pionie lub poziomie. Zścinanie pompą łuków jest błędem. Dlaczego? O tym w rozwinięciu tematu "kryzowanie".

Nie jestem instalatorem, a moje wypowiedzi nie są komentowane ani źle, ani dobrze, dlatego nie wiem czy fachowcy się ze mną zgadzają czy są tylko pobłażliwi.

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za rade. umiszczam poprawiony schemat i czekam na dalsze opinie i sugestie a takze krytyke :-)

witam,jeśli chodzi o wymiennik cwu to zasilanie podłącz jak na pierwszym rysunku i załóż odpowietrznik.Inaczej ciepła woda będzie ogrzewać wężownice , a zarazem wodę w zbirniczku .tak będzie się działo oczywiście gdy nie będzie działać pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.