Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima Komfort 20Kw+Palnik Kipi 20Kw Woda W Popielniku


ptaku666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Defro optima komfort 20 KW + palnik kipi 20+ecomax 850. Czasami jak otworze dolne drzwiczki to widze ze jest tam troche mokro na dole w popielniku. Wydaje mi sie ze dzieje sie tak podczas rozgrzewania pieca bo jak otworze drzwiczki jak piec sie wylaczy to nie ma juz wody widac tylko rdzawy nalot. Temperature kotla mam ustawiona na 60 stopni, pompa załącza sie od 40, histeraza kotła wynosi 1 stopien. Temperatura pokojowa zadana 22 stopnia, histereza temperatury zadanej 1,5 stopnia. Mam zabezpieczenie powrotu jak widac na załączonym schemacie. Wczesniej przed przeróbką jak paliłem węglem i drzewam taka sytuacja nigdy nie miaja miejsca. Prosze o rady jak wyeliminować zjawisko pocenia sie kotła. pozdrawiam

post-22578-0-88695200-1512718314_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zawór 3D na powrocie, to podnieś tylko temperaturę powrotu powyżej 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę w którym miejscu ta woda się skrapla, czy na blachach wymiennika ( tam gdzie płaszcz wodny) a może poniżej na blachach od popielnika. U mnie na początku sezonu często skrapla się na na blasze od popielnika i na drzwiczkach, od strony nawiewu w kotłowni - zimne powietrze wychładza. Położyłem na te blachy wełnę mineralną z aluminium ( do kominków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Visitor1230

Proponuje podnieść temperaturę załączania pompy na 50 stopni. Podnieść temperaturę kotła na 70 stopni. Histereze kotła na 2 stopnie. Ustawić stałą prace pompki , temperaturę w pomieszczeniach regulować termostatami. Przy takim ustawieniu jeden z grzejników np w łazience odkręcony . Zredukować histerezę w pomieszczeniu do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli palisz pelletem to potraktuj kocioł jak bufor ciepła. Podnieś temperaturę kotła nawet do 75 stopni tak żeby miał z czego nadrobić braki na powrocie. Zimna woda wraca do kotła od dołu i to może być przyczyna wykraplania wody na wymienniku. Im niższa temperatura powrotu tym gorzej dla kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.