Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gs Defro Optima Komfort 20Kw Na Dolniaka


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo za węglem przemawia do mnie fakt że można go bezterminowo magazynować,z peletem już tego nie zrobię.Zrób rozeznanie w Twojej gminie czy są jakieś szanse na dotacje.Jeżeli nie będzie,to zawsze zakupiony palnik po jakimś czasie można odsprzedać.Utrata wartości może zrekompesuje się zyskami ze zmiany opału,o komforcie nawet nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość berthold61

No to są fotki , z tyłu jest na tym klinie wypiłowane rowki dla pow dopalającego ale jak to działa nie wiem bo nie mam innego powietrza doprowadzonego jak tylko to z pod rusztów ale zapewniam że z komina nic nie wychodzi kompletnie

 

Panowie mam teraz węgiel koksujący i co najlepiej teraz zrobić aby jako tako go spalać ? komora załadowcza szer 30 a głębokość na długość 25cm , pewnie trzeba by zmniejszyć tak 25x25cm i zrobić tak aby góra była szersza niż dół aby ten spiekający węgiel opadał , wypadało by też zmniejszyć moc aby było palenie ostre nonstop bo teraz po wygrzaniu chałpy miarkownik zamyka prawie całą klapę , nie wiem czy zwiększać palnik aby gazy lepiej uchodziły czy odwrotnie ? na poprzednim węglu szło w miarę ok ale znów popiołem cały się zawalał a teraz nie ma popiołu ale jak słabo ciągnie to ma tendencje do przygasania

 

 

 

 

 

 

post-63250-0-65671300-1514725772_thumb.j post-63250-0-88594700-1514725783_thumb.j post-63250-0-00679700-1514725801_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No nie tak prosto bo trzeba zrobić porządne odlewy aby komora załadunkowa rozszeżała się w stronę dołu potem nie wiadomo w końcu jaki otwór wlotowy (palnik) zrobić a to wszystko trzeba robić na zimnym kotle i próby próby , ale z 20kw kotła 8 kw-towego nie zrobię bo to nie takie proste z wymiennikiem 2,6m2 :D , kurde a już prawie miałem mpm-a 8kw ale mi go perfidnie sprzątli pod nosem , ugadałem się ze sprzedającym zarezerwowałem go sobie na czas załatwienia samochodu a on mi oddzwania że sprzedaje komuś innemu , znając życie pewnie ktoś z forum go capnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Już się okazało z czego wynikały wczorajsze kłopoty , otóż zadupcyła mi się rura syfem tuż za szybrem , szyber zawsze otwarty ale przez dwa lata spalałem stare dechy krokwie spruchniałe i nazbierało się tego świństwa 4 wiadra w wyczystce komina , ale podczas wyciągania przegrody ona mi cała popękała i nie dało się tego złożyć więc na tył kotła powędrowało 8 cegieł szamotowych i palenie od góry węglem koksującym i spiekającym i powiem jedno rewelka , pali czysto prawie jak na koksie , wrzuciłem 5 łopat piaskówek węgla to pewnie ok 12kg i odpaliłem o 11,30 ogień i huk niemiłosierny zero dymu a zanim zagrzało wszystko do 60 stopni to węgiel pięknie odgazował i teraz od kilku godzin jest sam koks i praktycznie tyle samo ile wsypałem , wychodzi na to że trzeba kończyć kombinacje z tym dolniakiem tylko warunek że węgiel mocny i koksujący to jest to , szkoda że koksu nie ma a jak jest to zdecydowanie za drogi , narazię do końca zimy tak jadę i chyba więcej czasu nie będę zabierał skoro jest dobrze ,,,,,,, czekam spokojnie na jakieś dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jednak co GS to GS i po co sobie utrudniać zycie i przerabiać na DS-a  :) Podstawa to mocny węgiel. Czytając tematy o DS-ach ludzie też mają problemy z węglami.

Jaki czas spalania zasypu ? Paląc w swoim śmietniku przerobionym na GS-a zazdroszcze zwykłego prostego Defro w którym mozna na spokojnie sobie palić.

 

P.S. 5 łopat to tylko 12kg ? Wydaje mi się że może być wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.