Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Iryd Z Pid Czy Bruli Ze Spalaniem Grupowym?


mateuszddd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bruliego miałem długo - pierwszą wersję, wykresy niedoścignione i obsługa przez www, natomiast nie nadaje się do małych mocy, palnik porządnie rozpalony zatrzymuje się podobnie jak dwu stan. Iryd-a ma kolega ciekawy, ale trzeba zresztą jak każdy sterownik "rozpracować" , nie polecam Cobry chyba że masz stabilną instalację, jak chcesz sprawdzić to mam jako sterownik zapasowy. Mam obecnie Timela i testowałem IE42, IE w tej wersji co miałem na testach pracował bardzo dobrze. Jest jeszcze fajny pod względem obsługi SPP Boleckiego (też miałem pierwszą wersję). Jest jeszcze PWKEY- tych nie testowałem  ale wersja do zasypowca była bardzo rozbudowana w ustawienia spalania, PLUM no i TECH, TECH-a nawet nie oglądałem podczas pracy.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o poprawe spalania i minimum sadzy . Mam dosc prosta instalacje. Nie potrzebuje sterowac zaworami itp. Potrzebuje madry sterownik z bdb algorytmem spalania. Kusi mnie spalanie grupowe w bruli bo wydaje mi sie ze przy tloku ma to znaczenie. Ale czy nie mijam sie z prawda?

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy tłoku chyba żaden sterownik nie da rady "ładnie" spalać. Najlepiej zmienić palnik z sterownikiem.

Timel ma na pewno wersję "tłok" co do pozostałych to nie jestem pewien trzeba sprawdzić w instrukcji danego sterownika. Można spróbować zmniejszyć jednorazową dawkę ale to musiałbym obejrzeć aby coś doradzić.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już x razy było pisane iryd ma obsługe tłoka i funkcje sprawdzone na stanowisku pod te konstrukcje

W tłoku generalnie czystości ciężko sie spodziewać, ale poprawić pracę zawsze można.

 

Do tłoka jest m.in. podbicie po podaniu (ustawiamy na ok. 1/3czasu między dawką dla 100%mocy, tę pauze można przepisac z dotychczasowego stera jako parametr wyjściowy)

Jest wysokość podbicia (np. 5biegów)

Jest też pilnowanie żaru na palniku ale nie z automatu a wymagające nieco wprawy i obserwacji. Ster przelicza ilość paliwa na podstawie danych między 100% a 1%mocy oraz na podstawie chwili wejścia w podtrzymanie... co to daje, otóz jakby tłok prawie wypalił wsio na palenisku a user ma krotność np.5 przy przedmuchach co 15minut.... to tłok by zdechł, ale ster przelicza ile %paliwa wypaliło w trybie grzania i koryguje pierwszą krotność przedmuchu... dopiero kolejne pójdą ze sztywnej nastawy....

 

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie sterownika to używałem bruliego parę lat i w okresie grzewczym preferowałem

ustawienia spalania grupowego - można go było ustawić fajnie na modulacji dwóch mocy

i szedł jak trzeba no ale to nie jest żaden pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mam ślimaka i używałem w ślimaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już x razy było pisane iryd ma obsługe tłoka i funkcje sprawdzone na stanowisku pod te konstrukcje

W tłoku generalnie czystości ciężko sie spodziewać, ale poprawić pracę zawsze można.

 

Do tłoka jest m.in. podbicie po podaniu (ustawiamy na ok. 1/3czasu między dawką dla 100%mocy, tę pauze można przepisac z dotychczasowego stera jako parametr wyjściowy)

Jest wysokość podbicia (np. 5biegów)

Jest też pilnowanie żaru na palniku ale nie z automatu a wymagające nieco wprawy i obserwacji. Ster przelicza ilość paliwa na podstawie danych między 100% a 1%mocy oraz na podstawie chwili wejścia w podtrzymanie... co to daje, otóz jakby tłok prawie wypalił wsio na palenisku a user ma krotność np.5 przy przedmuchach co 15minut.... to tłok by zdechł, ale ster przelicza ile %paliwa wypaliło w trybie grzania i koryguje pierwszą krotność przedmuchu... dopiero kolejne pójdą ze sztywnej nastawy....

 

itd.

Przeczytalem sporo postow ale im wiecej wiem tym to wszystko trudniejsze. Wedlug ciebie wartoloby zmienic na iryd. ?

Czy temperatura spalin 200~250 jest prawidlowa?. Czy czyszczenie z sadzy co tydzien jest konieczne co zrobic zeby polepszyc spalanie. Czy czestsze przedmuchy niz 7min poprawia sytuacje. ?

Dom 240metrow kostka lata 70. 3kondygnacje ocieplony tylko dach. Plastiki w oknach nowe grzejniki. Czy spalanie ok 35kg na dobe przy temp ok 5~0 jest poprawne. Popiol dopalony. Sporo pytan ale widze ze jestes doswiadzonym forumowiczem prosze o pomoc.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tłoku tak bywa,że spaliny mają taki poziom, wynik porcjowania i sinusoidalnej charakterystyki spalania tłoka

 

Z signum musisz sobie spisac pare spraw na kartkę, tj.

 

z menu serwisowego czas wyzwolenia krańcówki oraz czas powrotu(obrotu) krańcówki

z normalnego menu przepisz sobie pauzę dawki paliwa, ją wprowadzisz do danych dla 100%mocy

 

jaką masz aktualnie pauzę podawania?

 

Co do tłoka często jest tak,że przedmuchy muszą być dobrze dobrane

W tłoku nie opłaca dmuchać się krócej jak 25sekund

pauzę dobierasz tak, aby dopalac porcje dosunięta na palnik, jak świeża postoi dłużej- to sie tego nie dopali, bo się sklei i spadnie koks

krotnośc to sposób na to, aby dany tłok stojący długo w podtrzymaniu nie wygasał a jednocześnie wypalał rzadko dosuwane świeże porcje

tu często mimo sporych różnić między tłokami można przyjąć,że dawkę w podtrzymaniu należy wrzucić co jakieś 35-45minut

Istotna jest zatem pauza przedmuchu mnożona z krotnością. np. przedmuch co 10minut i krotnośc 3 = 10x3 = dawka co 30minut, przedmuch co 7minut, krotnośc 5, 7 x 5 = 35minut do dawki podtrzymania itd., myślę,że już łapiesz Problemem w signum jest to,że soft nie wie w jakim momencie wchodzimy w podtrzymanie... czyli czy na palniku lezy dużo czy mało opału, iryd to przelicza i pierwszą dawke podtrzymania stosownie koryguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 kg. węgla na dobę przy takim ociepleniu w miarę normalne.Kocioł pracuje z mocą ok. 9 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tłoku tak bywa,że spaliny mają taki poziom, wynik porcjowania i sinusoidalnej charakterystyki spalania tłoka

 

Z signum musisz sobie spisac pare spraw na kartkę, tj.

 

z menu serwisowego czas wyzwolenia krańcówki oraz czas powrotu(obrotu) krańcówki

z normalnego menu przepisz sobie pauzę dawki paliwa, ją wprowadzisz do danych dla 100%mocy

 

jaką masz aktualnie pauzę podawania?

 

Co do tłoka często jest tak,że przedmuchy muszą być dobrze dobrane

W tłoku nie opłaca dmuchać się krócej jak 25sekund

pauzę dobierasz tak, aby dopalac porcje dosunięta na palnik, jak świeża postoi dłużej- to sie tego nie dopali, bo się sklei i spadnie koks

krotnośc to sposób na to, aby dany tłok stojący długo w podtrzymaniu nie wygasał a jednocześnie wypalał rzadko dosuwane świeże porcje

tu często mimo sporych różnić między tłokami można przyjąć,że dawkę w podtrzymaniu należy wrzucić co jakieś 35-45minut

Istotna jest zatem pauza przedmuchu mnożona z krotnością. np. przedmuch co 10minut i krotnośc 3 = 10x3 = dawka co 30minut, przedmuch co 7minut, krotnośc 5, 7 x 5 = 35minut do dawki podtrzymania itd., myślę,że już łapiesz Problemem w signum jest to,że soft nie wie w jakim momencie wchodzimy w podtrzymanie... czyli czy na palniku lezy dużo czy mało opału, iryd to przelicza i pierwszą dawke podtrzymania stosownie koryguje.

U mnie w podtrzymaniu 7minut krotnosc 3 dmucha na 30s. Zwieksze krotnosc do 4 i zwieksze do 45s

W czasie pracy 4minuty dmuchawa na 1. Jak ustawiam na 7z 24 wydmuchuje zar

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję przy tej temperaturze ok.4 - 5 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

311m2 Dom z 1996r.(piwnica,parter,piętro,poddasze mieszkalne,) Ściany:suporeks 24 cm,wełna 6 cm,suporeks 12cm,styropian 10cm,dach (25cm),strop parteru 10cm styropian.Okna 17 sztuk(trzyszybowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viadrus U 26 zasypowy w domu 22-23 stopnie.W zużyciu opału małą rolę odgrywa rodzaj kotła ( zasypowy , czy z podajnikiem) tu rolę odgrywa ocieplenie budynku.W następnym roku kocioł z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viadrus U 26 zasypowy w domu 22-23 stopnie.W zużyciu opału małą rolę odgrywa rodzaj kotła ( zasypowy , czy z podajnikiem) tu rolę odgrywa ocieplenie budynku.

Ja narazie probuje dojsc do ladu ze sadza w piecu i kominie. Ocieplenie to bezdyskusyjna sprawa.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się czy w twoim regionie nie ma dopłat do termoizolacji budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.