Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Iryd Pid W Tloku Ustawienia?


mateuszddd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie .

Mam istawione dla 100%

Podanie co 3minuty dmuchawa na 30

 

Dla 1% podanie co 10minut dmuchawa na 10.

 

Przy takich nastawach dmuchawa pracuje praktycznie caly czas. Temperatura stabilnie na 55 wachniecia o 1stopien .

 

Piec 28kwh. Powierzchnia ok 250m.

 

Czy tak ma wygladac proces spalania.

Piec praktycznie nie laduje w podtrzymaniu bez dmuchawy.

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kocioł??   Jaki sterownik ???  inne urządzenia (wentylator, instalacja, grzejniki, itp,??  Ile go użytkujesz?? 
Ja od 2004 mam tłokowca który na tamte czasy był nowością a dziś jest nieporównywalny do nowych o niebo lepiej, dokladniej, precyzyjniej i do tego po wykorzystaniu doświadczeń zdobytych a także postępu technicznego oferowanych. 

Z mojego doświadczenia oraz wiedzy nabytej także na tym forum to jest to jedna z dwóch preferowanych metod.

Przy moim paleniu sprawdzała się i ta druga metoda - ale podstawa to SUPER OPAŁ zakupiony osobiście (chyba w 2006r. w Juljanie a był to miał "25") lecz już nigdy poza tym nie miałem chcociażby zbliżonego. Przez cały sezon wówczas nie czyściłem komina a piec to tylko sporadycznie bo 1x na miesiąc lub dwa czyli kilka razy w sezonie (od niechcenia-z nudów) bo naściankach tylko brązowy nalot a popioł faktycznie jak podawali na kopalni ok. 3% - obecnie mażę by jeszcze taki opał kupić zaplaciłbym za niego dziś nawet 1000 i wierzcie mi że ten miał wart bylby tego (wówczas chyba 260 kosztował).

Z tego co koledzy mający takie kotły pisali to jest to NAJBARDZIEJ POŻĄDANE SPALANIE = skłaniam się do tego stanowiska.

Masz czujnik temp. spalin ???

Czy komin jest z wkładem ?? jaki??  Znasz temp. na wylocie (ok. 1mb wewn. komina) - ale o tym później .

Jak możesz to napisz ile spala obecnie przy takim paleniu jaka tem. zewn. (dopisz jak z wiatrami) co ogrzewasz, czym, jaka temp. wewnątrz ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem pid-a jest dążenie do pracy ciągłej i możliwe unikanie podtrzymania

Sterownik do danej konstrukcji, w tym wypadku tłoka ma tak rozciągać pauzę między dawkami i tak modulować nadmuchem, aby oscylować koło temp. zadanej.

 

Jeżeli w tłoku masz wahnięcia o 1st.C, to jest bardzo dobrze

Iryd do tłoka jest moim zdaniem bardzo dobrze zrobiony, trzeba jedynie trafic z nastawami dla 100% i 1%mocy pod dany tłok.

 

 

Masz guzik INFO, jak go naciśniesz to przez jakies 30sekund może ciut dłużej masz na dolnym wierszu podgląd aktualnie generowanej mocy dmuchawy, pauzę dawki paliwa itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 7.01.2018 o 13:25, hektoras napisał:

Jaki masz kocioł??   Jaki sterownik ???  inne urządzenia (wentylator, instalacja, grzejniki, itp,??  Ile go użytkujesz?? 
Ja od 2004 mam tłokowca który na tamte czasy był nowością a dziś jest nieporównywalny do nowych o niebo lepiej, dokladniej, precyzyjniej i do tego po wykorzystaniu doświadczeń zdobytych a także postępu technicznego oferowanych. 

Z mojego doświadczenia oraz wiedzy nabytej także na tym forum to jest to jedna z dwóch preferowanych metod.

Przy moim paleniu sprawdzała się i ta druga metoda - ale podstawa to SUPER OPAŁ zakupiony osobiście (chyba w 2006r. w Juljanie a był to miał "25") lecz już nigdy poza tym nie miałem chcociażby zbliżonego. Przez cały sezon wówczas nie czyściłem komina a piec to tylko sporadycznie bo 1x na miesiąc lub dwa czyli kilka razy w sezonie (od niechcenia-z nudów) bo naściankach tylko brązowy nalot a popioł faktycznie jak podawali na kopalni ok. 3% - obecnie mażę by jeszcze taki opał kupić zaplaciłbym za niego dziś nawet 1000 i wierzcie mi że ten miał wart bylby tego (wówczas chyba 260 kosztował).

Z tego co koledzy mający takie kotły pisali to jest to NAJBARDZIEJ POŻĄDANE SPALANIE = skłaniam się do tego stanowiska.

Masz czujnik temp. spalin ???

Czy komin jest z wkładem ?? jaki??  Znasz temp. na wylocie (ok. 1mb wewn. komina) - ale o tym później .

Jak możesz to napisz ile spala obecnie przy takim paleniu jaka tem. zewn. (dopisz jak z wiatrami) co ogrzewasz, czym, jaka temp. wewnątrz ??? 

 

Kocioł od lokalnego dostawcy Janosz 20kW, tłok, dmuchawa WPA 120 83W, do tej pory sterownik Kentronic KW141, 120l zbiornik WU, 2 obiegi CO i CWU ma Grunfosiach. kocioł od 3 lat w użytkowaniu.

120m2 mieszkalnej, 11 kaloryferów płytowych, jedna przepływowa podłogówka (nie osoby obieg). w tym sezonie ocieplony, konstrukcja szkieletowa

Opał ekogorszek.

Postanowiłem zmienić na coś bardziej rozbudowanego bo juz zaczynam walczyc z ustawieniami i albo gasnie albo duża cześć idzie do popelnika albo przegrzewam kocioł.

Padło na IRYD-a ale zaczynam się obawiać o ustawienie go. Narazie wersja "goła" ale plan jest rozbudować o czujnik spalni, pilot G no i może pogode (wszystko zależy jak sie będzie spisywał sam sterownik)

czy ktoś coś może poradzić dla totalnie zielonego uzytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vincents tłok podaje dużą ilość  węgla na raz, z tego powodu jest kłopot z utrzymaniem małej mocy, kocioł masz o połowę za duży (raczej się dużo nie pomyliłem) więc zakres jest jeszcze mniejszy, co można zrobić oprócz obserwacji i regulacji sterownikiem to: dołożyć RCK aby nie ciągnęło przez kocioł czyli nie wypalało za wcześnie (można spróbować otworzyć wyczystkę komina aby sprawdzić czy to działa ale po tym doświadczeniu trzeba "przywrócić bezpieczeństwo" ), dmuchawę zaopatrzyć w przepustnicę - klapkę z ciężarkiem, (jeśli jej nie ma), zabudować strefę palenia/dopalania, spróbować zmniejszyć podawaną jednorazowo dawkę paliwa - to robota dla ślusarza-złotej rączki, @robogaz bodajże dalej pali tłokiem własnego pomysłu, kliknij w jego temat może coś ciekawego się dowiesz (mimo że stary to temat), Iryd ma masę ustawień co daje duże możliwości ale trzeba czasu na "zaprzyjaźnienie". To tyle co mogę podpowiedzieć, a najlepiej to zmienić palnik jeśli konstrukcja pozwala to nawet rynna będzie lepsza.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reded RCK w kotle z dmuchawą? 

dmuchawa ma przepustnice na wylocie. wyregulowana tak że po zatrzymaniu, zamyka wylot.

to co u mnie jest to nie jest palnik, bardziej nazwałbym to paleniskiem. chciałem zabudować palenisko dokładając płytę ceramiczną nad nim ale to też wiąże sie ze ślusarką bo przecież nie włożę luzem płyty nad palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.