Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom Jednorodzinny 200M, Jaki Piec I Porady


krecik28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

 

w tym roku planuje zakupić piec z podajnikiem do domu jednorodzinnego. Wpadł mi w oko piec Ogniwo Eko Plus 25kW ale wole upewnić się przed takim dużym wydatkiem i podpytać już używających czy będzie odpowiedni do moich potrzeb.

  • Powierzchnia domu to około 200m2,
  • Budownictwo starsze, grube ściany ocieplone styropianem 10tka.
  • Okna w całym domu plastikowe
  • Dużo grubych żeliwnych rur w instalacji CO tak wiec dużo wody w obiegu :/
  • Poddasze nieocieplone (przynajmniej na razie)
  • Grzejniki nowe stalowe
  • Temperatura w domu stała około 22-23 stopnie

A teraz zestaw pytań do forumowiczów, i proszę o wyrozumiałość jeśli zadaje głupie pytania ale to w końcu jedno z miejsc gdzie człowiek się uczy...

  1. Czy 25kW wystarczy w takiej sytuacji czy muszę szukać czegoś większego?
  2. Kwestia pieca. Czy to dobry wybór czy za mniejsze pieniądze można kupić piec podobnej jakości. Jakie piece mogę jeszcze obejrzeć przed zakupem?
  3. Zawory 3D i 4D. W tej chwili przy piecu miałowym nie miałem zamontowanego czy przy montażu nowego pieca montować taki zawór? Jeśli tak to 3D czy 4D w mojej sytuacji?
  4. Czy w przypadku zakupu Ogniwo przestawić się całkowicie na ekogroszek, czy może warto kombinować z miałem. Dotychczas paliłem tylko miałem w piecu zasypowym i niestety dużo go szlo (około 8t na sezon). Czy w przypadku przejścia na ekogroszek i piec z podajnikiem moge spodziewać się zmniejszenia tej liczby powiedzmy do 5-6t eko przy moich warunkach?
  5. W piecach Ogniwo EKO Plus widziałem fabrycznie montowany sterownik eCoal. Jako informatyk z zawodu podoba mi się pomysł z sterowaniem z sieci ale czy sam sterownik nadaj się do pieca czy trzeba myśleć o wymianie na inny?

Za wszelkie porady dziękuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.