Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Płaszczowy Żywicowane - Co Warty?


KoWaL84

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chciałem zapytać czy ma ktoś doświadczenie w korzystaniu z bojlera żywicowanego w środku,

chodzi mi o coś takiego.

https://www.bojlery.pl/bojler-pionowy-dwuplaszczowy-ermet-200l.html

 

Nie trzeba anody, i ponoć żywotność dłuższa niż zwykłego stalowego. Pokrysty w środku żywicą spożywczą, która jest plastyczna i niby nie pęka tak łatwo jak emalia.

 

Jak ktoś używa takiego - bardzo proszę o opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięcia emalii w niczym nie szkodzą,bo przed korozją chroni anoda. Emalia paradoksalnie chroni anodę przed zbyt szybkim zużyciem. Gdy pojawi się jakiekolwiek uszkodzenie na żywicy,za rok masz dziurę na wylot. Chemiczne zbiorniki laminowane poddaje się rewizji co kilka miesięcy met. elektrostatyczną i zawsze jest co uszczelniać. A 4 lata gwarancji jakoś przeczą specjalnej trwałości.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję zasobnik Ermet 140l poziomy raptem 2 m-ce i na razie jestem zadowolony...co mnie zaskoczyło to błyskawicznie nagrzewanie się CW..jest niebo a ziemia w porównaniu do poprzedniego (może z racji wieku stary nie miał już pełnej sprawności)..nie ma anody magnezowej i nie wiem czy to dobrze, czy źle...są 4 lata gwarancji, wiec jak się będzie coś działo to telefon do sprzedawcy i niech naprawiają albo wymieniają...na razie jest ok i mogę polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stary miał wężownicę, z dwupłaszczowych ciepą wodę z niewielką wydajnością można czerpać w praktyce po kilku minutach (przynajmniej mój Biawar tak działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki od paru lat, gwarancja już się skończyła, nie cieknie. Nawet jeżeli ktoś wypuści całą ciepłą wodę to zanim wyjdzie z łazienki jest znów porcja ciepłej dla kolejnej osoby. Podałeś link do 200 litrów - trochę duży, chyba że to ilość dla jednej osoby ;) Nie pamiętam jaki mam, 120 lub 140l. Kiedyś goście zrobili sobie hurtem 6 kąpieli pod rząd i ciepłej nie zabrakło. Nie działa jak podgrzewacz przepływowy, ale parę minut przerwy w poborze CWU mu wystarczy na uzupełnienie strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ja nie polecam. Pokrycie żywicą kiepskie. Pierwszy bojler skończył mi sie po 3-4 miesiącach od instalacji, drugi też zardzewiały w środku, woda nie jest klarowna, śmierdzi tą żywicą.

Zonie to strasznie nie odpowiada, ja jakoś staram sie nie zwracać uwagi.

Trudno coś u nich zareklamować, gościu nic nie daje sobie wytłumaczyć i zawsze mówi "to pierwszy taki przypadek" - jak pierwszy jak w zeszłym roku mieli pierwszy! - ode mnie. No to chyba już drugi?

Nie polecam. Narazie żyje z tym Ermetem ale w przyszłym roku chcę wymienić, chyba na nierdzewny - może wtedy będzie spokój.

A tu link do tematu w którym sie wpowiadałem:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22872-potrzebny-wymiennik-cwu/page-2?hl=ermet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam poziomy 120l z podwójną wężownicą około 5lat. Woda nie przenosi żadnego zapachu. Też sie szybko grzeje. Jestem zadowolony z niego i kupiłbym jeszcze raz, ale teraz dwupłaszczowy, które wtedy dopiero wchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ermet nie kupuj dziada. Kupiłem bojler Ermeta 140l dwupłaszcz z podwójną wężownicą- dziad dziadowski, wytrzymał gwarancję i leje na każdym wspawanym łączu gwintowanym, na zewnątrz i wewnątz_ między płaszczowo. Zbiornik który powinien wytrzymać min. 15 lat pada całkowicie po pięciu latach zaraz po gwarancji, (u taty zwykły ocynk 200l. wytrzymał 30 lat) to wada fabryczna nie podlegająca tylko rygorom okresu gwarancji tu nie ma przeterminowania - jak w WW-genie taką wadę trzeba naprawić lub wymienić nawet po 30 tu latach użytkowania. Mam dowodowy: bojler, zdjęcia świadków i film i pójdzie ten bubel pod sąd a te jego opinie sam sobie cwaniaczek wypisuje nie mając nawet bladego pojęcia o tym czym handluje, centuś opolski, pisze że jego zbiorniki maja 2-a razy grubszą 3 mm blachę, tyle że wytrzymują 3-rzy razy mniej niż te o połowę cieńsze. To moje namiary dla zainteresowanych tel 518224894, email [email protected] ( nie jestem młodzieńcem i preferuję tel.)Trzeba pogrzać nie w EU ale tu w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz robią, ale u mnie 20 sezon skończył Elektromet 140l i nadal działa. Mam wersję poziomą z wężownicą typu U. Trzy domy dalej sąsiad demontuje 20-21 letniego Elektrometa 140l tyłki w wersji pionowej nadal sprawnego.
Ma ktoś opinie o tych bojlerach, jak się teraz sprawują nowsze roczniki?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.