Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle Pokazuje Temperaturę Bojlera


kammill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam problem z pokazywaniem właściwej temperatury na piecu. Temperatura nie jest wyższa niż 39/40 stopni. Natomiast na termometrze na bojlerze temperatura pokazuje wiarygodną wartość wody. Przez co pompa cwu - niepotrzebnie chodzi ciągle. 

Od czego mogę zacząć weryfikację problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro K1PV3. Na pewno pokazuje dobrze termometr na bojlerze czuć to po wodzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czujnik temperatury jest wyciśnięty do samego końca.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszkiem. W przypadku palenia drewnem w lecie - temperatura nie była wyższa niż 42 stopnie na piecu a na bojlerze dopalałem do 70 stopni. Natomiast teraz dokręciłem ten czujnik do bojlera to automatycznie temperatura wzrosła już do 45 stopni - zobaczymy co będzie dalej. 

post-64140-0-38320700-1509528945_thumb.jpg post-64140-0-76063000-1509528945_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była podobna sytuacja jak paliłem drewnem (latem aby miec ciepłą wode), temp na bojlerze prawidłowa lecz na sterowniku zakłamana o około 20 stopni C. Teraz przy nizszych temp. na zewnatrz palę ekogroszkiem CO i CWU to sytuacja wróciła do normy i pokazuje już normalnie. Ale Ty mówisz, że palisz ekogroszkiem - pytanie teraz od kiedy zaczęłes nim palić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty. Ale w ubiegłym roku paliłem też pół sezonu (nie zwracałem na to uwagi) i też była różnica tych 15/20 stopni. Generalnie nie pamiętam sytuacji kiedy na komputerze wskazywało wyższą temperaturę niż 45 stopni. Obecnie jest 45 stopni i już się nie podnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. u mnie jak rozpaliłem ekogroszkiem, to temp na sterowniku wróciła do normy po około 24 h-48 h. docisnij jeszcze lub dokręc ten czujnik temp. Zauważyłem, że gdy się pali drewnem, to wtedy temp. na sterowniku kłamie - jaka jest tego przyczyna nie wiem. Zobacz za kilka dni czy sie cos zmienia, moim zdaniem jak rozpaliłeś na ekogroszek to kocioł po kilku dojdzie do tego aby pokazac dobra temp. Każdy kocioł inaczej się zachowuje,mój szybko doszedł do poprawnych wskazań, może twój potrzebuje dłuższego czasu. Jeżeli nic się nie zmieni szukaj dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób inny test. Spuść trochę gorącej wody z bojlera i zmierz jej temperaturę. Pewnie będzie ponad 45 stopni.

Następnie zanurz w tej wodzie czujnik z bojlera. Co pokaże sterownik pieca?

Jeśli będzie przekłamywał to znaczy że masz czujnik o innej charakterystyce nic dedykowane do stetownika albo ma defekt.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty. Ale w ubiegłym roku paliłem też pół sezonu (nie zwracałem na to uwagi) i też była różnica tych 15/20 stopni. Generalnie nie pamiętam sytuacji kiedy na komputerze wskazywało wyższą temperaturę niż 45 stopni. Obecnie jest 45 stopni i już się nie podnosi.

A czujnik kotła masz wpiety fabrycznie w kocioł czy podłączałeś go sam? Może jest wpiety za mieszaczem?

Jeśli juz o tym pisałeś to sorry, nie czytałem całości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez siłownika. Tam gdzie podłogówka to mam ster. pokojowy. Na grzejnikach mam głowice temperaturowe. krisgie - temat jest o temperaturze bojlera, nie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytałem całość.

Masz walnięty albo nieodpowiedni czujnik albo źle obsadzony.

Jak masz na instalacji inne punkty pomiaru to przełóż tam czujnik bojlera i porównaj odczyty na obydwu, będziesz miał jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak: odkręć czujnik od bojlera (tak tak można go wykręcić - nic sie nie stanie :D ), sprawdz w menu na sterowniku jaka masz temp powrotu, przyłóż czujnik do rurki od temp. powrotu. Spójrz na sterownik kotła jaka jest temp. wody i wtedy porównaj ją z temp. powrotu. Jezeli będzie mniej wiecej taka sama to znaczy, że czujnik nie jest "kopnięty" i wskazuje prawidłowo.. Może być że jest źle osadzony. Czy był kiedyś wymieniany? Dawno miałeś robioną instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.