Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybor Pieca Do Malego Mieszkania


weride

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przygotowuje sie do montazu co na gaz. Wstepnie orientowalem sie w kotlach co i mam do was pytanie. Na oku mam 3 piece, jesli mozecie doradzcie ktory najlepszy lub ewentualnie mozecie polecic cos innego w podobnej cenie.

 

1. Termet ecocondens gold plus 4000zl

2. Termet ecocondens silver 3400zl

3. Junkers cerapur compact ZWB 24-1 DE 4400zl

 

Mieszkanie 45m2, w ocieplonym bloku.

 

Oczywiscie interesuja mnie tylko piece 2f kondensacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym najtańszy ponieważ zapewne w bloku masz tylko jeden obieg grzewczy-grzejniki.

W droższych kotłach płaci się za automatykę(możliwość sterowania więcej niż jednym obiegiem grzewczym)której ty nie potrzebujesz.Czyli np.ten  Ecocondes Silver będzie OK.Mam nadzieje że masz możliwość odprowadzenia kondensatu oraz zainstalowania rury powietrzno-spalinowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wybralem termet gold plus. Panowie a powiedzcie mi na przyszlosc jaka ustawic moc na kotle zeby zachowac kondensacje? Mieszkanie 45m2 w ocieplonym bloku, bardzo cieple. Czytalem troche na necie ale brak oczywistych odp. Wyczytalem, ze 45° powinno byc ok, ale czy do cieplej wody to nie za malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kotle nie ustawiasz mocy, tylko temperaturę. Osobno masz regulację ciepłej wody, a osobno CO. Ustawisz sobie w miarę niską temperaturę dla CO, tylko żebyś miał te 20 czy 21 w mieszkaniu i wystarczy (to według krzywej grzewczej, czyli według temperatury na zewnątrz). Możesz jeszcze dorzucić regulator pokojowy, to wtedy będziesz mógł mieć niższą temperaturę w nocy, harmonogramy grzania i inne takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.