Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers-Bosch vs Termet - który wybrać?


Dipper

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dostałem następujące oferty na zakup kotła gazowego:

Termet ECOCONDENS SILVER 20 kW - 3400

Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 20 - 4500

Junkers Cerapur Compact ZSB 14-1DE - 4700

Bosch CONDENS GC2300iW 15P - 5300

Co byście polecili i dlaczego, akurat ten kocioł?

Czy kotły Termeta rzeczywiście są gorszej jakości tak jak można przeczytać w różnych opiniach?

Najchętniej poleciałbym po taniości i wziął tego pierwszego, pytanie tylko czy warto? Czy ten Silver jest dużo gorszy od pozostałych?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły Termetu z reguły mają tańszy serwis i podzespoły. Termet ma wyższą moc maksymalną i minimalną, Bosch i Junkers (jeden producent, jeszcze Buderus jest produkowany przez tego samego producenta - firmę Bosch) ma niższąmoc minimalną, ale też niższą maksymalną. 
Zatem termet szybciej dogrzeje CWU, ale może być mniej oszczędny, z tym że tu wszystko zależy od zapotrzebowania budynku.
Bosch/Junkers może pracować stale z niższą mocą, co przy niskim zapotrzebowaniu budynku może przynieść oszczędności, ale kiedy będzie duży pobór CWU, będzie dłużej grzał zasobnik co może odbić się na komforcie cieplnym w mroźne dni.

Jeżeli nie masz OZC to zrób sobie pobieżne rozeznanie: https://cieplo.app/start

Podaj też jaką masz instalację, czy grzejniki, czy podłogówka czy mieszaną. Wtedy można będzie coś lepiej doradzić.

 

A jeśli chcesz porady, który ze względu na cenę to nikt tu nie poradzi, bo każdy z nich może pracować bezawaryjnie przez wiele lat, ale również każdego mogą trapić awarie. Ilu użytkowników tyle opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie...

Jakie masz zdanie o kotle np. Vaillant VC 15CS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do końca tygodnia muszę coś wybrać. Listę skróciłem do dwóch kotłów:

Termet Gold Plus 20 + ST-2801

Bosch GC2300iW 15P + CW100

Różnica w cenie między tymi dwoma to ok 1500 zł.

Opinie przeczytałem już chyba wszystkie i Termet ma więcej negatywnych, ale może z racji tego, że jest dłużej na rynku niż Bosch i ze względu na cenę więcej ludzi go wybiera.

Jeżeli ktoś byłby w stanie coś jeszcze podpowiedzieć/doradzić nie tylko odnośnie kotłów, ale również o regulatorach to byłoby super.

EDIT:

Instalacja grzejnikowa, jeden obieg, na grzejnikach będą termostaty.

Edytowane przez Dipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat, ale ze względu na zaprzyjaźnionego seriwsanta Viessmanna, chyba dopłacę 1000zł i wezmę Viessmanna 19kw. Z ciekawości, jakie negatywne opinie czytałeś na temat tego konkretnego Termeta? Brat ma Viessmanna już ze 4 lata i palcem nie dotknął. Nawet nie wiem czy go serwisował w czasie gwarancji. Wcześniej miał jakiegoś Vailanta i musiał mieć uchylone okno bo nie chciał odpalìć, ale to raczej musiał być z otwartą komorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wołają u Ciebie za tego Viessmanna? Mi proponowali 8600 zł w tym zasobnik cwu, którego niepotrzebuję, ale sprzedają tylko w takim pakiecie.

O Termecie przeczytałem tego sporo, teraz nie przytoczę, bo nie robiłem sobie notatek, ale te opinie plus dziwne warunki 7 letniej gwarancji bardzo mnie do niego zniechęciły.

Wczoraj dostałem jeszcze propozycję kotła Immergas Victrix 20 X TT 2 ERP i poważnie się nad nią zastanawiam, bo właśnie mam dobrze dostępny serwis, w którym pracują ogarnięci ludzie, a to po zapoznaniu się z wieloma różnymi opiniami jest najważniejsze, bo można trafić na takiego typa, co powie Ci w środku zimy, że przyjedzie za tydzień, a rodzice niech sobie marzną. Dlatego cały czas mam opcję zostawienia śmieciucha w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bierzesz dotacji to bdb decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.