Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektromet 15 Kw St-480 Z Pid


Polegly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisałem już kiedyś na tym forum jak wyłączyć funkcję PID... lecz niestety po ustawieniach ręcznych spalal 80 kg na 24 h ekogroszku dobrej klasy ,piekielnie dużo jak na moje wiec włączyłem spowrotem pid i spalanie zmniejszyło się około 18kg/24h ale kolczyk na paleniska jest cały zlepiony znaczy same spieki... doszłam do tego że trzeba wejść w tryb nadzoru ze by przestawić podajnik i dmuchawy moje ustawienia tam to

Czas podawania 3 sęk

Czas przerwy podawania 3 min przedstawiłem na 5 min

Czas pracy dmuchawy 30 sęk

Czas przerwy dmuchawy 10 min

Siła 30 procent

Czy ktoś pomoże mi ustawić żeby ładnie się wszystko wypalalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sterowniku i trybie z pid ustawienia podawania i nadmuchu zmienia się w menu>menu instalatora>współczynnik podawania oraz współczynnik nadmuchu. Jest tam też opcja odpowiedzialna za siłę nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmienić w tym sterowniku czasy podawania lub przerwy pomiędzy podaniami,obroty minimalne i maksymalne wentylatora, w trybie PID, trzeba wejść do menu serwisowego. Na wstępie proszę w menu instalatora zejść ze współczynnikiem podawania(inaczej współczynnikiem mocy kotła) do wartości -24(minus24 lub minus25) zaś współczynnik nadmuchu(lub wentylatora) ustawić na wartość 9 lub 10. Oczywiście trzeba potem przez dobę poobserwować co się dzieje. Następnych zmian dokonywać jednym parametrem, albo mocą kotła (góra,dół) lub siłą nadmuchu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

spieki są bo paliwo ma zbyt dużą wilgotność. też miałem ten problem i okazało się że opał jest zbyt wilgny chociaż się z niego kurzyło. wysoka kaloryczność też się do tego przyczynia. opał w workach się poci ale nie wysycha. najlepiej wysypać cienką warstwę aby przez kilka dni wyschło. Nastawy najlepiej zostawić fabryczne. też kręciłem we wszystkie strony i tylko w komin leciało. mam nadzieję że pomogłem. używam pieca 4 sezon i jestem zadowolony. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.