Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektromet 15 Kw ...spieki W Kotle I Nie Tylko


Masakra22113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kociołek elektromet 15 kw sterownik st-480 z PiD...

Ogrzewam powierzchnie 110 m2 dom parterowy z roku 1940 nie ocieplony, murowany z cegły czerwonej ,okna plastikowe nie obrobione do konca , grzejniki są żeliwne jak i purmo nie wszystkie jeszcze zdążyłem wymienić...

instalacja jeszcze pamieta filusia :) stare grube rury bojler znajduje sie jeszcze w łazience i jest podłączony razem z grzejnikami oczywiscie osobne zasilanie ale nie jest podłączony osobno do pieca  ( bedzie to wymienione wiosną )

Problem polega na tym że miałem ustawione na Pidzie ale podajnik podawał tyle paliwa że nie szło nic zrobić zmnieszyłem współczynnikm podawania na maksa czyli -30 % i nic niedało codziennie kilka razy musiałem schodzic do   pieca ikruszyc spieki potezne na retorcie . Więc wyłączyłem PID ustawiłem recznie :

Czas podawania 6 sek

czas przerwy podawania 13 sek

siła dmuchawy : 40 %

Czas pracy podtrzymania 10 sek

czas przerwy podrzymania 25 minut

czas przerwy dmuchawy 10 min

czas pracy nadmuchu 10 sek

Nie mam pojęcia jak ustawic piec na moje zbyt dużo spala nadal robi spieki na retorcie musze recznie je zwalac bo by zgasło pewnie .Piec nawet nie przechodzi praktycznie w podtrzymanie robi to na 1 minute i temperatura spada o 2 stopnie i znowu chodzi dmuchawa .Podkresle ze nie mam zaworów 4 d ani 3 d licze na precyzjna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.