Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dopuszczanie Wody Do Kotla Przez Obieg Cwu


Paweł27kw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie mam dolewanie wody do kotla co zrobione przez jeden z grzejników. Chciałbym to zaslepic i zrobić dolewanie wody przez obieg wody cwu. Czy tak można? Bojler mam stojący dwuplaszcz Ermet. Na dole na miejsce na spuszczenie wody ale btam chyba raczej to spuszczanie ogolnie wody z bojlera A nie obiegu cwu. Czy więc można na powrocie w bojlera za srubunkoem sąd trójnik zawor i tam zrobić dolewanie wody do kotla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę myśleć? Nie rozumiem tych, co dolewają wodę wprost z wodociągu, to najgorsze rozwiązanie skutkujące korozją i zakamienieniem instalacji.

 

Czasami dolewam wodę wprost do naczynia wyrównawczego ( na strychu). Oczywiście deszczówkę lekko doprawioną wapnem.

 

Większe ilości wody, tej samej, wypuszczonej z instalacji przy okazji jakiejś naprawy, załatwiam pompą zanurzeniową zaworem w najniższym

punkcie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie rozumiem tych, co dolewają wodę wprost z wodociągu, to najgorsze rozwiązanie skutkujące korozją i zakamienieniem instalacji.

Co ty tu za herezje głosisz. Ile ci tego kamienia się odłoży z 3-5-10l czystej wody dolanej do instalacji raz w roku przez 10lat?

 

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmiało czy mozna tak podłączyć A nie czy będzie kamień czy inne cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na powrocie wody z bojlera do pieca wstawić możliwość jej dolania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty tu za herezje głosisz. Ile ci tego kamienia się odłoży z 3-5-10l czystej wody dolanej do instalacji raz w roku przez 10lat?

 

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

 

Znam takich, którym notorycznie gdzieś tam kapie woda z CO i zamiast naprawić, odkręcają po prostu zawór i dolewają- często, czyli dużo.

Kamień to pół biedy, taka woda jest najczęściej lekko kwaśna, czyli korozyjna.

Być może tego nie znasz, ale za tzw. komuny to było powszechne zjawisko- skorodowane, dziurawe  grzejniki płytowe w blokowych 

mieszkaniach, bo administracja uzupełniała ciągle nieszczelną instalację świeżą wodą wodociągową.

 

@Paweł27kw:

W zasadzie powinno się dolewać wodę w najniższym punkcie instalacji, ale jeżeli układ jest dobrze odpowietrzany, można i w dowolnym

miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.