Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obieg zamknięty CWU - pomocy


MCIECHOWSKI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bojler poziomy z wężownicą 150 litrów..

Doroadzono mi abym z tyłu bojlera (po przeciwnej stronie niż zamontowana jest grzałka elektryczna) wykręcić zaślepkę zredukować dziurę na 1/2 cala, poprowadzić rurę 1/2 cala tak aby podpiąc się tą rurą do najwyższego punktu odbioru ciepłej wody. Dzięki temu miałem nie mieć efektu spuszczania dużej ilości wody aby dopiero poleciała ciepła.

Dom mam piętrowy ale na razie mieszkamy tylko na dole. Instalacja CWU jest zrobiona cała na dole i pociągnięty pion na piętro. Wpiołem się w ten pion na samej górze tą drugą rurką z bojlera i nie działa. Dalej aby poleciała ciepła woda muszę długo czekać.

Co jest nie tak.

Bojler wisi na wysokości 2 metrów i z niego wychodzą te ciepłe rury górą , jednak później schodzą na sam dół i idą po podłodze przez pół mieszkania aby w końcu pionowo pujść na piętro.

Czy to może być powodem że pojler jest wyżej niż dolne odbiorniki ciepłej wody ?

Czy jak zacznę używać odbiorników ciepłej wody na piętrze (bo będą one wyżej niż bojler) będzie dobrze chociaz na piętrze ?

Spróbujcie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Cyrkulacja aby spełniała swoją rolę powinna mieć swoją pompkę, która będzie się uruchamiała powiedzmy co 10 - 15 min - ustaw czas doświadczalnie, kiedy zacznie wracać nią ciepła woda do bojlera oczywiście w godzinach użytkowania. Konieczne urządzenie sterujące pompką cyrkulacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Bojler wisi na wysokości 2 metrów i z niego wychodzą te ciepłe rury górą , jednak później schodzą na sam dół i idą po podłodze przez pół mieszkania aby w końcu pionowo pujść na piętro.

Czy to może być powodem że pojler jest wyżej niż dolne odbiorniki ciepłej wody ?

...

Witaj ponownie, nie grawitacja powoduje ruch lżejszej - ciepłej wody do góry i powrót wystudzonej wody z grzejnika - cięższej, w dół do kotła.Schładzanie wody musiało by następować na piętrze a nie w podłodze na parterze. W cyrkulacji używasz małych przekrojów i opory hydrauliczne przeciwdziałają ruchowi wody, a tak naprawdę nawet nie są spełnione warunki dla cyrkulacji.

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkrety.

Temat załatwiony wiem co robić.

 

 

Mam jeszcze prośbę pomóz proszę w moim drugim poście. Bo boję się że mam żle zamontowane odpowietrzniki.

Dodatkowo mam żle zamontowany zbiornik przelewowy. Czy do czsu przeróbki nie wybuchnie ?

Kiedyś podobno się tak montowało.

post

"Gdzie automatyczne odpowietrzniki w co "

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.