Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże Spalanie Dmuchawa Nonstop


Polegly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z piecem elektromet 15 kw z sterownikiem st 480 oraz podajnikiem

Mianowicie chodzi o to że mój sterownik nie wyłącza dmuchawy chodzi non-stop spalanie ekogroszku (bo tym pale ) też ma wiele do życzenia ...spala dużo cały podajnik star za na mac 4 dni piec grzeje jakieś 110 m2 , dom jednorodzinny parterowy . Piec chodzi cały czas na PID ogrzewanie domu... dzwoniłem do producenta powiedział że dmuchawa musi cały czas chodzić można tylko jedynie wyłączyć PID ale wolę jeśli jest włączona wchodziłem w menu serwisowe ale niewiem gdzie tam przestawić ze by dmuchawa się wyłączala nie ma takiej opcji chyba nawet.Czy ktoś jest w stanie mi pomóc jakoś wyłączyć ta dmuchawa wtedy pewnie i spalanie węgla się zmniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim groszkiem palisz?,nazwa,parametry,kopalnia itd.,nie spiekał się w dotychczasowych ustawieniach?

Spróbuję pomóc,ja palę ruskiem kal. 24MJ i ustawienia mam nast.:

czas podawania 6s

przerwa podawania 1min.

Dmuchawa 3 bieg z 12(ok. 30%)

przerwa w podtrzymaniu 15 min.

dmuchawa w podtrzymaniu ustawiona na 20s

krotność podawania w podtrzymaniu 2,czyli w podtrzymaniu co 30 min. podaje węgiel przez 6s.

musisz obserwować,czy dopala węgiel i czy nie zapada się kopczyk,ew. zmiany najwcześniej po kilku godz. pracy kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższy,nie znaczy najlepszy,widocznie to mocny węgiel na duże mrozy i niestety spiekający się.

Mogą być problemy ze spalaniem,możesz spróbować tych nastaw i porównać,zawsze można skorygować nastawy na podstawie popiołu i wyglądu palnika.

Wklej zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie majster od pieców ustawił piec

Czas podawania 12 sęk

Czas przerwy podawania 120 sęk

Czas pracy dmuchawy 10 sęk

Czas przerwy dmuchawy 10 min

Praca w podtrzymania 20 sęk

Przerwa podtrzymania 33 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do niego i powiedzial ze na tych ustawieniach piec musi chodizc nie mam zaworow termostatycznych i wszysyko idzie w dom mam zalozyc i wtedy ustawic jak on kazal i ponoc bedize dobrze a narazie musze jakos wyregulowac zeby chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się w ogóle nie przejmuj,kocioł jak jest pewien czas w podtrzymaniu po ponownym załączeniu się w tryb pracy reaguje spadkiem temp. w pierwszych minutach pracy,dopiero później temp. zaczyna powoli wzrastać.

Nic już nie kombinuj z podawaniem opału,odczekaj kilka godz. i wtedy napisz jak wygląda popiół(zdjęcie)

O.K. właśnie doczytałem,że dmucha na 30%,jak będzie spiekać,za kilka godz.zmniejszysz na 25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma głowic termostatycznych to trzeba przykrecic zawory na grzejnikach, nie wyobrazam sobie ze chodzi to na full otwartych kaloryferach  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że mój dom nie ma wogole ocieplenia tylko sama cegła to dom powojenny wyremontowany w środku ale z zewnątrz jeszcze nie ocieplony ... Czy np. Jak podniose temperaturę na 55 i skręce grzejniki to spalanie sie mniejszy bo na 50 stopni w domu az tak cieplo strasznie nie jest .czy to dobre rozwiązanie ze by podnieść temperatura i skręcić lekko grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.