Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekoterm - Ognik Plus Pid Ii - Duże Spalanie+Spieki


Bordys

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o węgiel to proponuje pomyśl o jakimś słabym 

ja używam mieszanki której wypadkowa to jakieś 22 MJ - węgiel czeski 2 jedn., czarna perła 1 jedn., pellet z łuski słonecznika 1 jedn.,  

dużo przy tym zabawy ale ma to 1 super cechę - wypala się wszystko do zera

a zapomniałem zapytać

teraz pracuje w trybie PID czy dwustanowy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

są jeszcze 2 rzeczy

1 jeśli masz cwu to ustaw priorytet CWU - pytanie tylko jaka masz instalacje u mnie to się nie sprawdza i są zgrzyty instalacji

2. jeśli nie masz głowic to zainwestuj w termostat beznapięciowy  takie cos jak poniżej, pozwoli to na sterowanie temperaturą pokojową (gdybyś był takim zainteresowany to się odezwij na priv bo mam takie coś nie używane leży na półce  cena 50% z allegro)

3. można zastosować termostat cyfrowy beznapięciowy ale to już większy koszt i nie wiem czy uda ci się znaleźć beznapięciowy (jeśli czujesz się na siłach z elektroniką można zrobić coś takiego   http://mn-tech.pl/arduino/termostat/)

 

termostat nie działa tak dokładnie jak głowice ale przy cyfrowym można by ustawić np praca pompy 5 minut przerwa 15 minut 

 

przy takiej pogodzie jak dziś to co 2 godziny latałem żeby włączyć i wyłączyć  tryb letni CWU

 

 

pozdrawiam

1e9642ef4415ba20f02b42d69495.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Na piecu ustawione mam 40. Czas podawania to -9 ( czyli najkrótszy ) bo nie wiem czy wcześniej prawidłowo napisałem. CWU wcale nie używam i mam ustawione na OFF. 

Piec przez większość czasu ma temperature ok 39 i działa na 75% mocy.

Tak jak pisałem nie mam termostatów na kaloryferach więc mogę kalorefer albo odkręcić na max albo całkowicie zamknąć.

Zastanawiam się z tym parametrem ni czy obniżyć go na ni.1 ( jest to moc kotła ) .... ale wyczytałem że takie ustawianie skrajnie niskich parametrów prowadzi w ostateczności do cofnięcia się żaru i zapalenia się węgla w podajniku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada popiol i plomien z mieszanki wegla czeski + czarna perla + pellet22 mj30dca07c46dfc2fa9ef5cc949375ecf0.jpg15733282274fa16fcfedc0258262dd09.jpg1f52d1f3c9631cb177edc931ae991840.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkaczko napisał:

Tak wyglada popiol

U mnie wygląda to identycznie na ruskim ekogroszku niby 28MJ.

Z czeskiego powinieneś mieć pył, bo on się ładnie spala. .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktory czeski.Každy zakup jest iny.Jeden popiol pyl,drugi spieki.Przynajmniej nigdy nie sa twarde.Teraz mam dobry,na cala zime mialem tragiczny.Na zdecju wyglada jak klasyczny czeski popiol,nie bardzo dobra dostawa wegla.Gorzej rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze chciałem zapytać po czy zorientowałeś się że nie kupję najtańszego groszku z marketu ?
Widac ze ma tendencje do spiekania i nie dopala sie w calosci male ilosci ale jednak

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Na piecu ustawione mam 40. Czas podawania to -9 ( czyli najkrótszy ) bo nie wiem czy wcześniej prawidłowo napisałem. CWU wcale nie używam i mam ustawione na OFF. 

Piec przez większość czasu ma temperature ok 39 i działa na 75% mocy.

Tak jak pisałem nie mam termostatów na kaloryferach więc mogę kalorefer albo odkręcić na max albo całkowicie zamknąć.

Zastanawiam się z tym parametrem ni czy obniżyć go na ni.1 ( jest to moc kotła ) .... ale wyczytałem że takie ustawianie skrajnie niskich parametrów prowadzi w ostateczności do cofnięcia się żaru i zapalenia się węgla w podajniku. 

 

Jesli moge cos zasugerowac

 

Minimalna temp. Kotle to 56 stopni w kazdej instrukcji tak pisze

 

Przy temp. 40 efektywnosc spalania nie jest moim zdaniem zbyt duza, u mnie np. Widac to przy 60-65,stopniach w kotle jest czysciej niz przy 56,

 

Nie wiem w koncu czy uzywasz trybu pid czy dwustanowy

 

Kiedy uzywalem trybu pid dla takiej pogody przejsciowej np.2 h praca 2-3 h przerwy to zbiornik wegla szedl w 4-7 dni zalezy jaka pogoda

 

Bojlera cwu nie masz czy nie jest wlaczony w sterowniku ???

 

 

Te zawory na twoich kaloryferach wrzuc fotke

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktory czeski.Každy zakup jest iny.Jeden popiol pyl,drugi spieki.Przynajmniej nigdy nie sa twarde.Teraz mam dobry,na cala zime mialem tragiczny.Na zdecju wyglada jak klasyczny czeski popiol,nie bardzo dobra dostawa wegla.Gorzej rocznie.
Wady czeskiego
Pyli
Ma duzo wody jak sie kupi w nieodpowiednim momencie
Popiolu jest maks 12% czyli na 140 kg jakies 16 kg, przynajmniej ja wiecej nie mialen
Wymaga wiekszej nastawy powietrza

Zalety
Tani
Dopala sie w calosci
W rachunku globalnym jest bardziej oplacalny
Nisza cena za mj
Nie trzeba cyrkowac z ustawieniami

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.