Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

no coz za piekny rysunek. tak dokladnie ja mowilem o takim zaworze. Teraz to rozumiem czemu zamykasz uklad. No to w takim razie ustawienie zaworu 4D przy zamknietym kulowym nie ma najmnijeszego sensu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 29 st to temperatura podajnika, 8,26 to czas podtrzymania. co do wykresu to ustaw hipstezę na 1 st i będzie bardziej wyrównany.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafik te 29 stopni to jest temp.podajnika ...ja mam Defro Komfort Eko PZ 15kW i pale z PID em, temp.kotła mam zadaną 60 stopni i wykres mam bardziej prosty , nie tak bardzo "poszczępiony" jak u Ciebie, kocioł cały czas sobie "pyka" , wiadomo jakie mamy temperatury na zewnatrz dziś trochę chłodniej...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest PID? Czy ja to mam w moim sterowniku K1v2?

Mafik , ten Twój sterownik jest bez PIDa, świadczy o tym oznaczenie K1v2 , gdybyś miał z PIDem miał byś oznaczenie K1Pv2 np. A co to jest PID , to zrobiłem Ci fotkę mojej instrukcji od sterownika K1Pv4 PZ ,z czego "PZ" oznacza palnik żeliwny 9a13c0676152bec6686341d12784c50f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 161os037
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem trochę analizować ten wykres i wychodzi na to że piec regularnie wytrzymuje ok. 30min w podtrzymaniu

Zadana 55st., na układ idzie 39st., trochę mnie to zaczyna martwić co będzie w mroźne dni, czyżby zapowiadało się że wytrzyma 15min przy większym zapotrzebowaniu na ciepło... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz zapotrzebowanie swojego domu na ciepło to policz czy to co spalasz daje tyle energii ile potrzebujesz

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kw potrzebujesz dziennie?

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wszedłem na cielowłaściwe to takie głupoty wyliczyło że maskara, ale ja mam trochę nietypowy dom i ciężko tam konkretnie określić wszystkie parametry i myślę że to z tego się bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny nie dziwny z przybliżeniem się da

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde odpisalem CI i nie widze odpowiedzi. Moze sie nie wyslal raport. A wiec tak. Jesli faktycznie prawda jest to co masz napisane w tym raporcie, albo choc polowa jest prawdy to chyba nie masz sie co martwic bo spalanie masz dobre, a w mrozy no coz spalanie bedzie takie jak zapotrzebowanie. Ja do tej zimy mialem nieocieplony dom 2x wiekszy niz ty i przy pogodzie w ~0 łykał ok 55 kg grochu. Jak przyszlo do -15 - 20 i 100 a czasem nawet wiecej potrafił skubnać, Inna sprawa ze mam piec 38kW ale cieplo potrzebne z czegos musi wziac a skoro palisz ekogrochem to wlasnie z niego bierze. Ile spalales wegla na zime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku pracy na PID wyświetla się informacja jak w instrukcji tj. "PID:Praca", czy zwyczajnie tak jak bez PID samo "Praca"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo pewnie odpowiedzialem Ci w wiadomosci prywatnej. No to tu pewnie spalisz podobnie. Wez pod uwage ze obecnie poza komfortem obslugowym ( tj nie latasz do pieca nie czyscisz tak czesto) masz jeszcze komfort cieplny ( stala temperatura przez cala dobe). Cos za cos, mysle ze powinienes zaczac sie przejmowac jak zaczniesz spalac 8t. Zapewne tez Twoj sezon grzewczy zaczal sie wczesniej i zakonczy pozniej niz na zasypowcu. Nie zapomnij o drewnie ktore dodatkowo spalales. Wg moich obserwacji tych co mialem do tej pory u siebie to w ostry mroz(-15,-20 stopni) a jeszcze jesli dojdzie wiatr musisz byc przygotowany ze łyknie i 60-70 kg(to tak z praktyki i porownania do mnie ale musisz pamietac ze kazdy dom jest inny). 

 

Z rad moge Ci polecic tylko zebys nie krecil za mocno zaworem w ukladzie jakim masz ( duzy zład wody tak sadze przez to ze masz zeliwne kaloryfery). Po kazdej zmianie uklad musi sie ustabilizowac u mnie trwa to okolo 3-4h ( w instalacji szacuje ze mam 800-1000 l wody). Czasami warto zostawic ustawienia( mimo ze dzis jest za goraco, ale jutro ma byc zimno na dworzu), bo obnizenie temperatury w obiegu niby pozwoli Ci zaoszczedzic ktorys kg, ale pozniej podniesienie wezmie 3x wiecej :). Wszystko trzeba rozwazyc. Ja wczoraj zostawilem temp obwodu na 35 stopni mimo ze w domu sie robilo za cieplo wiedzac ze dzisiaj ma byc zimniej a przede wszystkim w nocy ma temp spadac do ~2 stopni. 

 

Ps. Jak wspominalem nie jestem zadnym specem tylko praktykiem, ktory mial zasypowy piec( dalej go mam) i teraz od 4 lat ekogogroch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID`a nie mam, więc jest sam tryb "praca", staram się nie regulować 4D zbyt często tak jak piszesz, bo widzę że u mnie też 3-4h żeby się unormowało, a że taka pogoda jest jak jest to czasem przewietrzę więcej i się wychłodzi, ale ogólnie jest rewelacja w porównaniu z zasypowcem, tak jak piszesz, stała temp. w miarę "ustawialna" co do zapotrzebowania, póki co siedzę dużo w kotłowni, ale mam nadzieję że z czasem będzie tych wizyt mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.