Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Spalin A Temperatura Powrotu


mk1a

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam defro komfort eko 15kw pale właściwie zaczynam ale czytam dopytuje

i tu pytanie

jak się ma temperatura powrotu 55 do temperatury spalin wahają się teraz plus 13 w granicach 60 do 80

 

czy to jest akceptowalne a może tylko temperatura powrotu ma znaczenie?

 

dodatkowe pytanie 

jak i czy ustawiać przedmuchy

i następne 

czy pid korzysta z temperatury zewnętrznej

 

i czy podpięcie czujnika powrotu nie powoduje że pid dąży do 55

 

sorki że tyle pytań ale cieplej się zrobiło i jakaś masakra najpierw idzie na 100 procent praca ustawiona na 25 i nie może dogrzać przez 2 godziny potem raptem kopa dostaje i w parę minut osiąga zadaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem proszę przeczytać post przed wysłaniem i go poprawić. Ciężko się coś takiego czyta a jeszcze trudniej zrozumieć:) Ale do sedna. Mam identyczny kociołek i jeden pełen sezon grzewczy za sobą. Co do temperatury powrotu to prędzej ma znaczenie różnica między powrotem i zasilaniem, która nie powinna przekraczać 10 stopni ale tutaj oczywiście zdarzają się odstępstwa. Ja u siebie na grzejnikach stosuje zawory termostatyczne z sterowaniem elektronicznym i w zimie ok 6 rano zawory się otwierają i zalewają kocioł dużą ilością zimnej wody przez co temperatura powrotu spada ale nigdy nie zauważyłem aby jakikolwiek kondensat się wtrącił z tego powodu.

Co do temperatury spalin to raczej jest naturalne. Ja mam dom dość dobrze ocieplony i teraz kocioł pracuje pewnie nawet poniżej mocy minimalnej I wynik podobny. Ważne z czego masz komin zrobiony. Czy nic się w nim nie skrapla i czy nie generuje smoły.

Sterownik może korzystać z temperatury zewnętrznej ale bezpośrednio do sterowania krzywą pogodową. PID to drugorzędną sprawa w tym przypadku.

PID dąży do temperatury zadanej. Podpięcie czujnika powrotu nie ma nic do rzeczy chyba, że ma się włączoną ochronę powrotu zapewniona przez zawór 4D wraz z silownikiem.

Co do pracy na 100% to pewnie chodzi Ci o pracę wentylatora? Jak masz moc zmniejszona do 25 to nic dziwnego że długo dochodzi do zadanej. Potem może działa jakaś automatyka, która odcina odbiór ciepła i dlatego to.dziala szybciej. Bez dokładnego rysunku i zdjęć instalacji ciężko jest coś wywróżyć.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolega mk1a nawet nie trzymał w ręku instrukcji obsługi swojego sterownika.

Zawsze dobrze najpierw przestudiować taką lekture przy kotle. O wiele łatwiej zadawać pytania i rozumieć odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.