Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura spalin


aikon91

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podawanie temp spalin bo wydaje mi się że moje są za wysokie. Pracuje na średniej temp spalin 100-110, nie mogę zejść poniżej. Jak ogladam wykresy ze esterownik, ekotlowni lub filmy z yt wszędzie w granicach 70-80. Sterownik SKZP 02 ale jeszcze chyba nie opanowany do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Temperature spalin masz ok. Zalezy ona przede wszystkim od mocy ustawionej,  nieprzerwanego czasu pracy czy aktualnej temperatury kotla. Schodzac nizej,  zajedziesz komin. No chyba ze jest jakis systemowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia srednie w zimie 110-130 dla aktualnej mocy.Pod 100 tylko wiosna,jesien.Kociol nie jest perpetum mobile,z roznicy 10° miedzy temp.kotla i spalin kilowatty nie wyrobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale pierwszy sezon piecem na eko z pidem i podczas dogrzewania temp w granicy 130 a gdy już dojdzie do zadanej to oscyluje w granicy 110. W tryb nadzoru piec nie wchodzi w ogóle jak na razie i to jest super przy tym PID. Ale nie powiem bo umeczylem się z ustawieniem PID. Zobaczymy w wakacje gdy C.O już nie będzie chodzić jaka będzie temp spalin.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno im wyższa  temp spalin tym więcej idzie w atmosferę. U mnie temp spalin bez różnicy z jaką moca kocioł pracuje lub z małą różnicą. Badam przez tydzień tą temp i co 2-3 dni czyszcze piec mimo że nie ma za bardzo z czego. MOc kotła ustawiałem w przedziale 8-19kw i spaliny podobne. W podtrzymaniu 60 stopni. Zastanawia mnie to bo ogladając K. Miernika to on ma dużo niższe wartości. 

Chcę uzyskać minimalne spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów kolego, testy Miernika. Czy testy Miernika mogą być miernikiem czegokolwiek? Miernik mierzy temperaturę spalin w tulei z 2 mm metalowej osłonie. Ja po tygodniu czujnik spalin przecignę suchą szmatą i temperatura spalin wzrasta o 20°C. Temperaturę spalin mam min. 100°C max na obecne temp. zewnętrzne 140°C. Widziałem również temperaturę spalin ok. 200°C. Nie mam kotła 5 klasy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek uspokoiłeś mnie trochę bo chociaż spaliny mamy podobne. Powiedz mi bo wiem że montowałeś pompę kotłową na ochronę powrotu, znaczna poprawa? Mniejsze spalanie i czy wpłynęło to na temp spalin?

W  tulei jest bardziej wiarygodny pomiar ale czy są aż takie różnice to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znał odp to bym nie pytał. Może jak masz pompa dobrze dogrzany powrót to piec dochodzi do zadanej na mniejszej mocy?? Przez co i spaliny moga byc niższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aikon91 zauważalny plus pompy kotłowej to stabilna praca kotła, trzyma ładnie temperatuę blisko zadanej. Jakiś codziennych korzyści nie zauważyłem, spalanie chyba na tym samym poziomie i czyszczenie kotła podobnie. Dużo większe zadowolenie niż pompa kotłowa (chociaż może ona ma także jakiś udział) dało mi zainstalowanie siłownika na 4D w połączeniu z pogodówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 150 - 200 st. Przy temperaturze. Zadanej 55 at.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Trochę wysoko. Ja miałem takie temp jak miałem źle ustawiony piec. Teraz tak jak pisałem wyżej do 130 Max. I temp zadana też 55 stopni

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aikon91 napisał:

Gdybym znał odp to bym nie pytał. Może jak masz pompa dobrze dogrzany powrót to piec dochodzi do zadanej na mniejszej mocy?? Przez co i spaliny moga byc niższe

Ja dwa miesiące jechałem bez pompy kotłowej. Powrót 35-40 stopni spaliny 65-85. Po montażu pompy kotłowej powrót 63 przy zqdanej 65 a spaliny takie same czyli mac 85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 24.02.2019 o 21:02, Mati1987 napisał:

Trochę wysoko. Ja miałem takie temp jak miałem źle ustawiony piec. Teraz tak jak pisałem wyżej do 130 Max. I temp zadana też 55 stopni

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Witajcie koledzy na forum.

 

Ja kupiłem dom z piecem  Stalmark Duo-Pid 21kw z podajnikiem.

Tak sobie czytam te wpisy i się zastanawiam jak ten piec ustawić.

Mieszkam od Września 2018 i z piecem jeszcze  nie doszedłem.

Co do temperatury spalin to u mnie jest na wylocie 160-180 stopni.

Jak ustawie poniżej to piec nie dobija do temperatury zadanej 57 st.

Czy ktoś miał podobny problem? 

Zastanawiam się czy piec nie jest za małej mocy jak na mój dom, do ogrzania są dwa piętra -łącznie około 200m2. 

 

Druga sprawa to w ostatnich dniach wymieniłem  około 4 śrub zabezpieczających na ślimaku. 

poszperałem w sieci i chyba to ten czas kiedy należało by wymienić ślimak na nowy. Orientuje się może ktoś jakie wymiary powinien mieć nowy ślimak?

Albo jak to sprawdzić jaki powinien być? 

W ostateczności wymontuję ten i go zmierzę, ale wiąże się to z koniecznością wygaszenia pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam stalmarka ale ego vegas 18kw. Ogrzewa nim 180m2. Pierwsze rozpalenie 22 października 2018. Początki tragiczne. Spieki, piec wchodził w tryb nadzoru bardzo często. Po zabawie w ustawieniach doszedłem w końcu ustawień jakie mnie satysfakcjonująca. Czyli piec w tryb nadzoru nie wchodzi i 0 spiekow. Musisz poprostu bawić się z ustawieniami sterownika i to nie w tych dostępnych dla zwykłego laika tylko w ustawieniach serwisowych.

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój  piec nie wskakuje w tryb nadzoru, no może ze dwa razy.

Co do ustawień to czym ustawiałeś,  tylko czasem podawania czy także parametrami nadmuchu. ? 

Szukałem jakiejś instrukcji do tego mojego sterownika, ale są takie tylko lakoniczne. 

 

Przy rozpalaniu ok, 

Potem te 80 st. to po mojemu również wydaje się prawidłowa temperatura.

 

ale masz ustawione jakieś limity temperatury wylotu spalin na sterowniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i siebie zmieniłem wszystko. Teraz pracuje z PID z takimi ustawieniami:
Min podawanie 1sek
Max podawanie 6sek
Min przerwa podawania 55sek
Max przerwa podawania 120sek
Min went roboczy 20
Max went roboczy 50

A w ustawieniach went normalnego mam 13 na minimum i 26 Max.

 

W dniu 24.02.2019 o 21:29, suinam napisał:
Przy rozpalaniu ok, 

Potem te 80 st. to po mojemu również wydaje się prawidłowa temperatura.

 

ale masz ustawione jakieś limity temperatury wylotu spalin na sterowniku?

 

Temp spalin mam ustawiona na Max do 170 i to daje duzo jeśli chodzi o sterownik Tech St750 z pid. W pierwotnych ustawieniach było 220 i wtedy spaliny nawet dochodziły u mnie do 170 stopni.

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Oldek napisał:

zauważalny plus pompy kotłowej to stabilna praca kotła, trzyma ładnie temperatuę blisko zadanej.

Oczywiście popieram :) jak jednak poradziłem sobie w inny sposób, odkąd podłączyłem Pilot G i czujnik pogodowy pompa CO chodzi tylko sporadycznie, no więc czujnik CWU założyłem na powrót i pompa CWU wykonuje tę samą robotę co dodatkowa 3 pompa chroniąca powrót lub zawór, na których zaoszczędziłem i nie ponoszę dodatkowych opłat za prąd bo wcześniej pompa CO pracowała ciągle na większej mocy niż pompa CWU, myślę że się wyrównało zużycie prądu. W prostej instalacji jak u mnie Grzejniki i bojler zdaje to egzamin bo najniżej powrót spada do 45 *C. i małe spadki bo piec zawsze naładowany. Teoretycznie zimny wymiennik absorbuje więcej ciepła a więc chyba obniża temp. spalin i zmniejsza straty kominowe, sztuką jest znaleźć kompromis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie przeszkadza temp w kranie taka jak na kotle to cwu może chronić powrót. Ja wolałem zainwestować w pompę kotłową. Pompa pracuje na 4W a powrót mam 60-62 stopnie. No i spalanie podobno jest większe gdy chronimy powrót przez cwu. Znaj9my to obliczał i wychodzi mu ok 1-2kg groszku dziennie. Niby nie dużo ale w skali miesiąca kub sezonu  trochę jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekFFTo prawda, jednak Sterowanie mam pilotem G i tylko grzejniki a więc są długie przestoje pompy CO a Pompa CWU nie chodzi cały czas bo szybko dochodzi do zadanej 48 *C + 2 minuty wybieg i czeka na spadek temp. na powrocie, ale pewnie kiedyś zrobię jak piszesz, bo to co zrobiłem to prowizorka, ale prowizorki ponoć są najlepsze bo najdłużej trzymają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.