Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odizolowanie Pieca Od Bydynku


MikiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Od 5 lat palę piecem Dakon FB z podajnikiem. W momencie montażu nie zwróciłem na to uwagi ale podczas pracy podajnika słychać go w całym domu i mam wrażenie że są to drgania przenoszone przez podłogę. Czy ma ktoś jakiś pomysł/patent jak odseparować piec od wylewki żeby ograniczyć ten hałas i drgania? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kocioł guma, może być fragment taśmy transporterowej (tkaninowe przekładki) lub po prostu z samej gumy, o odpowiedniej, wysokiej twardości, powrót i zasilanie spiąć elastycznie wężem gumowym zbrojonym z mieszanki nbr jeżeli ma współpracować np z glikolem, tak to rozwiązałem u siebie i spełnia swoje funkcje, żadne drgania nie są przenoszone na podłoże i instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Suspenser doradził wyciąć z opony samochodowej i lux to działa . Tnij cienką tarczką do metalu i nie zapomnij o okularach , chyba że Lubisz ciepłą gumę w oku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam (właściwie to miałem) podobny efekt u siebie. Aktualnie podłożyłem tylko pod stopę podajnika 4 kawałki 5x5cm izolacji poziomej http://esklep.mbwesolek.pl/Img.ashx?Id=1871626 Częściowo się ona sprasuje, ale to wyreguluję jak tylko podajnik nie będzie w poziomie.

Podczas pracy na pusto już nie słychać podajnika w samej kotłowni. A było go bardzo słychać jeszcze wiosną tuż przed demontażem (też na pusto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powycinałem kwadraty z opony i położyłem pod piec i podanie. Na razie wygasilem piec bo się ciepło zrobiło. Jak go tylko znowu uruchomię to dam znać czy pomogło.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć że to pomogło. Wprawdzie słychać podajnik ale cicho i tylko w pomieszczeniach sąsiadujących z kotlownia ale to chyba dlatego że kotlownia jest dość duża i wysoka.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.