Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba


arnow79

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Panowie właśnie zabrałem się za przeróbkę instalacji, problemem jest za niska temp. za zaworem 4-drożnym, i teraz nie wiem czy jeżeli dam pompę pomiędzy zaworem a kotłem czy wtedy będzie ok, czy wywalić w cholerę ten zawór i dać TZM plus może sprzęgło? z góry dzięki za podpowiedzi i poprawki na moim schemacie , pozdrawiam

post-5739-0-53986700-1505770250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4d działa znośnie jak nie kręci nim żadna automatyka. Siłownik do wywalenia. Zamiast dodatkowej pompy lepiej puścić pompę cwu na stałe wyciągając np czujnik z zasobnika. Plusy to zawsze ciepła woda oraz stabilniejsza praca kotła i bez kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU nie od zaworu 4D tylko bezpośrednio. Pompa na instalacje za zaworem 4D, czyli kocioł -> zawór -> pompa. Bez siłownika. Zawór powinien być podłączony: zasilanie z kotła -  zasilanie na instalację, powrót do kotła - powót z instalacji.Jak mała instalacja to może i spoko jak duża to jeszcze pompa kotłowa. 4D tak niestety ma, jak chcesz dogrzać powrót zrzucasz temp. z  zasilania instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4d działa znośnie jak nie kręci nim żadna automatyka. Siłownik do wywalenia. Zamiast dodatkowej pompy lepiej puścić pompę cwu na stałe wyciągając np czujnik z zasobnika. Plusy to zawsze ciepła woda oraz stabilniejsza praca kotła i bez kosztów.

heh po co wywalałem cenne złotówki na sterowanie tym zaworem...dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to okiem laika to może pompka od CWU wytwarza podciśnienie na wejściu zaworu i stąd w obiegu instalacji kręci się ta sama woda z grzejników nie dobierając ciepłej z kotla. Jest to fizycznie możliwe?

 

Pewnie problem ze spadkiem temp za zaworem pojawia się z chwilą gdy zaczyna działać CWU wiec załączenie CWU na stałe może nie pomóc.

Wydaje mi się ze pompa pchajaca wodę z kotła do zaworu zalatwila by sprawę ale chyba nie powinno się łączyć pompek w szeregu i może to nie najlepsze rozwiązanie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś temp. na kotle lub tak jak pisał "papa..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś słabo Panowie doradzacie, wywalam zawór 4 drożny i zakładam TZM termostatyczny esbe plus pompa obiegu kotłowego, o efektach pozwolę sobie napisać

ps. może jest ktoś chętny na zawór 4-drożny Afriso 1" GW plus siłownik Tech plus sterownik Tech ST-431 n, oddam cały komplet za pół ceny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.