Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Schematu, Jak Sterowac?


hellek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o takim schemacie instalacji która na dniach ma być spinana w mojej kotłowni.

Dom oddany do użytku pod koniec lat 80-tych, Zbudowany z 1,5 pustaka a pomiędzy nimi styro 3cm, ściana zachodnia budynku docieplona 10cm styro, okna wymienione na plastiki.

Cztery kondygnacje:

"0" garaż, kotłownia, pralnia (40m2- grzejnik), pokój (40m2-grzejnik) pomieszczenia magazynowe itp

"1" 4 obwody podłogówki, 9 grzejników z głowicami termostatycznymi, odpowietrzniki

"2" 8 grzejników, odpowietrzniki, kominek z DGP

"3" poddasze nieużytkowe, nieogrzewane

 

Powiedzcie mi czy i jak przy takim schemacie najlepiej spiąć sterownik bruli.pl. do czego wg Was siłownik (3d,4d, oba) jak ewentualnie sterowanie aby pietra i podłogówka były niezależnie od siebie regulowane. Jest jeszcze czas na korekty w  kotłowni wiec w razie potrzeby biorę je pod uwagę.

Kwestie ochrony kotła ogarnie już instalator, mi chodzi o jakaś alternatywę i ocenę tego co zaplanowane.

z góry dzięki za poświęcony czas.

 

 

post-74598-0-55477900-1505651187_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to widzę:

 

post-18583-0-24859000-1505653762_thumb.jpg

 

Do tego sterownik instalacji Tech ST-409n. Obsłuży ci niezależnie trzy obiegi grzewcze z mieszaczami, CWU, cyrkulację i dużo więcej. W standardzie pogodówka, dwa regulatory RS, trzy regulatory standard, kilka styków dodatkowych konfigurowanych itp.

 

Kocioł musi mieć oczywiście swój ster do zarządzania procesem spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to Kamen Multi z podajnikiem na ekogroszek, moc 40kw. Każda pompa do zasilania jest na zespole pompowy z zaworem różnicowym bo piec miał mieć dodatkowy ruszt. Pompy to wilo yonos pico 25-1-6. Sterownik bruli jest i nie chciałbym go zmieniać już, wysteruje jeden siłownik w standardzie i też ma pogodówkę itp..

Chodzi mi zarówno o kwestie podłączenia jak i wysterowania przy danym schemacie.

 

 

odpowietrznik

Co nam wnosi zawor 3d zamiast tego 4d na podłogówkę? Jaka masz wizję sterowania do tego?

 

kiminero

Dochodzą elementy które chyba znacznie podniosą mi koszt tej zabawy, sama instalacja zyska na sprawności czy co mają dać takie zabiegi?

bruli by miał sterować piecem a obwodami ten tech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój schemat jest podobny do schematu Kiminero z tą różnicą że on dodał sprzęgło +zawór typu VTC na poworcie do kotła zabezpieczający go przed korozją niskotemp.W jego schemacie też na podłogę jest 3D.A co do starowania Kimi dobrze radzi bo aby ogarnąć kilka zaworów mieszających z siłownikami to musi być już jakiś"kombajn" :) a właśnim takim jest sterownik Tech ST 409n Twój Bruli tego nie ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już rozumiem. 

Mój instalator mówił o analogowym wysterowaniu zaworów 3d, a ja chciałem to na siłownikach i sterowniku zrobić. W jego wersji podłogówka też mogłaby  być ustawiona na rozdzielaczy jakimiś pokrętłami i tak bez steowania to zostawić bo to mało obwodów jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie inwestowałbym w jakieś rozbudowane sterowniki tylko właśnie zostawił to na bruli i tylko podłogę na 3D lub 4d wystrował? Szukam jakiegoś złotego środka między wielka ilością automatyki a powiedzmy komfortem użytkowania.

Może macie jeszcze jakieś sugestie co do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.