Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar Smartfire Czy Tez Lazar Interfire Condense A Moze Gaz?


bysio1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jak wiekszosc stoje przed wielkim dylematem. W tym roku postanowilem zmoderniowac swoja 5 letnia kotlownie. Do tej pory korzystalem z pieca ULRICH 17 kw, tzw smieciuch. Dom wybudowany w 2012 roku z porothermu, ocieplony 12 cm styropianem i 15cm welny na stropie. Kaloryfery w kazdym pomieszczeniu i dodatkowo podlogowka wszedzie oprocz trzech sypialni. Mam wielki dylemat czy kociol na pellet czy tez gaz z butli (instalacja na wlasnosc). Glownie chodzi o koszty ogrzewania. Wiem ze ogrzewanie na pellet jest tansze, na gaz natomiast calkowicie bezobslugowe. Pytanie brzmi jakie to sa roznice rocznie? Pojawil sie rowniez ostatnio piec Lazara Interfire kondensacyjny na pellet. Z tego co rozmawialem z handlowce, powiedzila ze w moim przypadku nie zda egzaminu poniewaz mam zainstalowane grzejniki, piec kondensacyjny natomiast potrzebuje niskiej temperatur na powrocie? Z tego co sie oreintuje ta sama sytuacja jest w przypadku piecykow gazowych? Wiec w pierwszym i drugim przypadku musialbym wymienic grzejniki na wieksze zeby kociol gazowy/pelletowy spelnial swoja funkcje kondensacyjna? Prosze o wszelkie sugestie, ewentulane porady. Czym wiecej fachowcow slucham tym bardziej jestem zagubiony a zima sie zbliza :)))))) Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.