Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, zrobiłem według twoich zaleceń,z mocą zszedłem do 65% i było fajnie,roznica 10-12st. Jednak problem jest w dogrzewaniu domu,tzn.mało szlo na budynek, musiałem obnizyc temp.powrotu bo mróz mocno.Dzisiaj znowu coś pokombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ustawienia to masz w pid?  U mnie jest podawanie 1-4 sekA przerwa 14-20sek .Nie wiem czy to poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pepa81 napisał:

Powiem tak, zrobiłem według twoich zaleceń,z mocą zszedłem do 65% i było fajnie,roznica 10-12st. Jednak problem jest w dogrzewaniu domu,tzn.mało szlo na budynek, musiałem obnizyc temp.powrotu bo mróz mocno.Dzisiaj znowu coś pokombinuje

To moze inaczej, zwieksz moc pieca, zmniejsz powrot na 50 a zadana pieca na 70-75 tak zeby ta roznica ( powrot- aktualna temp pieca) wynosila np 15 stopni. Wtedy powinno Ci szybciej dogrzewac dom a kociol przy powrocie 50 a zadanej 75 bedzie mial aktualna temp 65-70 i dalej bedzie pracowal na 100% wentylatora, pilnuj tez spalin. U mnie te ustawienia sie sprawdzaja, tylko ja grzeje same grzejniki., przy podlogowce nie wiem jak by to wygladalo. Utrzymuje tez stala temp cala dobe w domu 21,8 na regulatorze i jak na kiepsko ocieplony dom z lat 70 o powierzchni 160m2 plus dwa garaze spalanie w ostatnie mrozy dzien-5/noc-12 to srednio 30kg doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem wczoraj plan pracy kotła.

Ustawiłem sobie pracę tylko w godzinach 6 do 23.

Tak naprawdę kocioł dogrzał pomieszczenie o 19 później po 23 plan nie pozwolił mu się włączyć dopiero o 6 rano.

Efekt taki że po 11godzinach przestoju dom wystudził mi się o 1,4℃ podłoga zimna rano.

Dogrzanie wszystkiego trwało prawie 8h i 9% peletu więc średnio mi się to opłacało, może przy lżejszych mrozach będzie inaczej bo dzisiaj w mojej okolicy było -11℃ w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarektt1 w bs15 jakie masz czasy podawania peletu i czasy przerwy min i Max? Czyli plan pracy kotła nie do końca ok! Ja wczoraj włączyłem tą opcję tygodniówka  zaworu. W nocy dałem trochę na plus A w dzień na minus .napiszę wrażenia po paru dniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie 1-4

Czasy 10-36

Ale moduluje maksymalnym czasem przerwy bo na zaworach też dałem wysokie czasy przerwy pomiaru żeby kocioł stopniowo oddawał ciepło bez gwałtownych skoków.

Plan pracy no jak dla mnie sens ma tylko nie palenie w nocy a narazie chyba jest za zimno żeby pozwolić sobie na zbyt duże wyziębienie.

Histereze na pokojówce mam 0,2° a tu 1,4 zanim podłogę dogrzało to pewnie ze 2° różnicy było.

Tak zakładam bo musiałem do pracy wyjść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba jakiś problem albo coś  żle ustawione w tym wentylatorze z tyłu kotła.u mnie chyba pracuje cały czas acz tego co mi wiadomo to powinien się załączać przy rozpalaniu!

Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem jednego rozkminić...

spaliny dam na max 100st. to obroty 1-spadają do 80% a  2- 19%

jak podwyższe do 120 wentylator 1 leci na 100% a 2-19

Może te dwójke trzeba do 1% zjechać ino kombinuje i nie czaję jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie doczytałem.

Jak w kotle się nie pali to powinien się wyłączyć.

Jak pracuje to pisz do defro albo dzwoń.

Mnie 2tg tem zepsuł się czujnik peletu zgłosiłem i bardzo szybko przyjechali wymienić chociaż najpierw pan poprosił mnie o wyczyszczenie co mnie strasznie rozbawiło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin mam 9metrów .średnica 190mm.ceramiczny. spaliny są na 95st Max.jurto wyłączę i zobaczę czy samoczynnie pracuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie komedia jakąś! Dzwonię do defro pytam się o ten wentylator.gość mi mówi że ma pracować cały czas że zmienną mocą.dzeonie do serwisanta co piec ustawiał .mówi to samo! 

Ponoć ten went.działarazem z tym przy palniku i sobie moc dobierają w zależności od parametrów pracy pieca i stabilizuje pracę pieca! Taką odpowiedź dostałem.i co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak właśnie pisałem wczoraj.

Startuje dolny to i górny, jeden pcha powietrze do kotła a drugi wyciąga spaliny.

Myślałem że wentylator pracuje u Ciebie nawet w stanie czuwania.

Ale tak to wszystko jest ok.

Nawet jak masz współczynniki dolny to nadmuch górny wyciąg.

Edytowane przez jarektt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozik123 troche wczoraj kombinowałem z ustawieniami i tym co mi sugerowałeś,jednak nonstop był problem z dogrzaniem domu,dzisiaj rano na szybko wyłączyłem ochrone,zadana c.o.74,zawór 4d na 45,min.otwarcie 35 i do pracbazy...po powrocie zawór 45 +-1,piec tak samo 74 +-2 ,powrót 50-53,czyli wszystko dogrzane. Narazie jade bez pokojówki,za mroźno..tzn.pokojówka salonu działa ale tylko siłownikami steruje.

Tak sie zastanawiam,czy podczas mrozów jedziecie na pokojówce czy nonstop??

Ja mam jeszcze dom nieocieplony,także szybko może uciekać...może jak na plusie bedzie to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepa81 ale co masz na mysli piszac ze masz problem z dogrzaniem? U mnie od startu pieca do osiagniecia przez zawor 4d zadanych 50 stopni mija do 2h. Jade caly czas na regulatorze pokojowym z histereza 0,5st i temp w domu od momentu dania sygnalu do kotla do momentu jej wzrostu spada mi do 21,2 a potem kociol grzeje do 22 dom i sie wygasza. Niestety jadac na regulatorze ktory wygasza kociol musimy sie liczyc z dluzszym czasem nagrzewania grzejnikow. Umnie temp w domu oscyluje miedzy 21,2-22 ( start-stop pieca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepa81 ale co masz na mysli piszac ze masz problem z dogrzaniem? U mnie od startu pieca do osiagniecia przez zawor 4d zadanych 50 stopni mija do 2h. Jade caly czas na regulatorze pokojowym z histereza 0,5st i temp w domu od momentu dania sygnalu do kotla do momentu jej wzrostu spada mi do 21,2 a potem kociol grzeje do 22 dom i sie wygasza. Niestety jadac na regulatorze ktory wygasza kociol musimy sie liczyc z dluzszym czasem nagrzewania grzejnikow. Umnie temp w domu oscyluje miedzy 21,2-22 ( start-stop pieca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to że mam na dole podłogówke i jak salon się wychłodzi,to jest spory zastrzyk chłodnej wody a zawór nie puszcza na tyle ciepła żeby nagrzać dół i góre. ( z zaworu 4d mam odejscie na trójnik a z niego grzejniki góra i podłoga dół przez mieszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie,zastanawiam sie nad pompą krótkiego obiegu,czy ma to sens?? ponoć polecają aby powrót był bardziej dogrzany i praca bardziej płynna.Co myślicie? gdzie wstawic? chyba na powrocie koło pieca,a moze wyłączyć ochrone a pompe cwu na stałe włączyc?

Bez tytułu.png

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam wystawioną tùż przy piecu na powrocie.startuje od 45st. Mogę schemat podesłać ale to później.powrót jest o ok. 7-9st niższy .ustawił mi na zaworze 3d serwisant i tak idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że pompa krotkiego obiegu to podstawa

Screenshot_20190124-074801.jpg

Temp. na kotle 73°, a zadana 71°

Temp. na zewnątrz - 12.8°

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne proby ustawień,jade bez PID...ustawienia jakie mam to

Podawanie 6sek.

Przerwa 60 sek.

Nadmuch 40.

Reszta fabryka...zobacze jak  bedzie i dam znac.W pidzie chwilowe zużycie mialem średnio 18,teraz jest 10.

Ktoś ma jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.