Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kw jaki regulator pokojowy


kusmi19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam piec Defro Bio Slim, zastanawiam się nad zakupem regulatora pokojowego, który umieściłbym w salonie. Rozważam dwie opcje:

https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-termostat-sterownik-w8-wi-fi-8625869692

https://allegro.pl/oferta/tech-st-292-v2-regulator-pokojowy-bezprzewodowy-8584732474

proszę o informację który z nich, wg Was, byłby lepszy. Generalnie zależałoby mi na tym, abym mógł go obsługiwać np z telefonu gdy siedzę w pracy. Bo po co piec ma chodzić gdy jestem wraz z żoną poza domem przez 10h. Chyba, że regulator firmy Tech jest znacznie lepszy i wtedy warto go zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz nim sterować z telefonu to tylko opcja 1. Musisz jeszcze  zrozumieć zasadę działania bo 1 i 2 to dwustanowce tam niema czym sterować z telefonu.

Jeśli chcesz mieć wypas to musisz kupić SPK LUX. Do Defro tylko z ich brandingiem będą współpracować.

https://allegro.pl/oferta/defro-przewodowy-regulator-temperatury-spk-lux-8110853960?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chcesz to żadnym z powyższych nie da się tego zrobić.

Potrzebujesz zupełnie innego systemu, zakładając że twoje rozdzielacze podlogowe są do tego przystosowane.

Zależnie od potrzeb do wyboru 

https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki-do-ogrzewania-podlogowego

Oczywiście są i inne firmy do wyboru.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, aby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj.

Posiadam od  2,5 roku sterownik ST-292 v2 z łącznością bezprzewodową. W sobotę rano zauważyłem, że przez całą noc, sterownik nieustannie załącza i wygasza piec (Defro Bio Slim 10). Bez względu na daną temperaturę w pomieszczeniu, piec jest rozpalany i następnie po przejściu w tryb pracy, po chwili wygaszany. I tak w "kółko". Po wyłączeniu sterownika w menu pieca, kocioł pracuje prawidłowo na zadanej histerezie. Wyjąłem ze sterownika baterie (na kilka h). Nie wiem, czy to istotne, po włożeniu baterii, pojawia się komunikat: u2 031. Po włączeniu skonfigurowałem go od nowa, jednak nic się nie zmieniło, nadal nieprawidłowo steruje piecem. Wyłączałem też odbiornik bezprzewodowy, przez dłuższą chwilę piec był w trybie czuwania (prawidłowo, ponieważ aktualna temperatura w pokoju była wyższa, niż zadana), jednak po włączeniu się pieca, znowu był on nieustannie włączany i wygaszany.

Sterownik, w zasadzie nie był eksploatowany (w sensie ciągłych zmian i ustawień). Od ponad 2 lat roku po prostu pracował na zadanej temperaturze i nic nie było zmieniane. Baterie są dobre (wymieniane jakieś 2 mc temu). Wskaźnik naładowania pokazuje wszystkie kreski. 


Czy mogę w jakiś sposób zdiagnozować co się stało ze sterownikiem? Nie ukrywam, że uszkodzenie praktycznie zaraz po upływie gwarancji, jest mocno irytujące. Wysłałem zgłoszenie do TECH, zobaczymy czy i co odpiszą. Jeśli jednak sprzęt jest uceglony, to na pewno będę rozglądał się za nowym sterownikiem. Jednak chyba podziękuję za TECH. Tak na prawdę potrzebuję zwykłego sterownika bezprzewodowego, prostego w obsłudze i co ważne niezawodnego. Nie zależy mi na bajerach, poza sterowaniem tygodniowym oraz ustawieniem histerezy nic mi więcej nie potrzebne. Co możecie polecić w tym temacie? 


Z góry dzięk!

Pozdrawiam 
Tomasz

Edytowane przez Kemot7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.