Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro bio slim 10kw nie dziala dezynfekcja


SzymonK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Posiadam kociol defro bio slim 10kw ze sterownikiem tech apc3. Dodatkowo na cwu jest pompa ciepla 250l. Zimą ogrzewam piecem. Niestety pojawil sie zapach siarkowodoru w wodzie i nalezaloby dokonac dezynfekcji termicznej boilera. Niestety jak ja odpalam na sterowniku, bo takowa opcja jest dostepna to owszem pojawia sie komunikat o dezynfekcji 70st, ale do tej temperatury nie dochodzi. Gdy temperatura boilera dojdzie do zadanej temp grzania (mam ustawione 56st) to kociol przechodzi w stan czuwania, informujac ze cwu jest dogrzane. Dezynfekcja w ogole nie dochodzi do skutku. Max temp jaka moge uzyskac to ta, ktora jest zadana standardowo. Czy piec jest w trybie pomp rownoleglych, czy priorytet boilera czy tryb letni - nie dziala.

Czy ktos moze orientuje sie co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, tylko ze nawet 60min nie minie, woda w boilerze osiaga 56 stopni i przechodzi w stan czuwania. Dezynfekcja nie dochodzi w ogole do skutku. Dopiero jak wylacze dezynfekcje to kociol ponownie zacznie grzac dom, ale temp cwu nigdy nie osiaga wyzszej niz zadana cwu 56st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HarryH napisał:

Jeśli nie wyświetlają sie żadne błedy, to nie wiem. Zrób to ręcznie - podnieś temperaturę na kotle na 75C, cwu 70.

Hmm sprobuje, dzieki za podpowiedz. Chociaz wydaje mi sie ze nie bede mogl pojsc wyzej niz 60st - o ile pamietam w ustawieniach tak jest, chyba ze jeszcze w menu serwisowym uda sie to zmienic. Napisalem tez do techa, zobaczymy co odp. Widzialem tez jakis film na yt gdzie ktos robil dezynfekcje, sterownik techa, ale troche inny niz moj. Gdy odpalil dezynfekcje, automatycznie kociol ustawil sobie temperature 75st. U mnie tego nie ma. Cos jest chyba nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo - klikasz dezynfekcję i od razu kocioł ustawia sie na 75, a cwu na 70. 

4 minuty temu, SzymonK napisał:

Chociaz wydaje mi sie ze nie bede mogl pojsc wyzej niz 60st - o ile pamietam w ustawieniach tak jest

Musisz to zrobić w "pompy równoległe". Kocioł pewnie będzie grzał pół nocy, ale to nawet lepiej jak już śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SzymonK napisał:

Hmm sprobuje, dzieki za podpowiedz. Chociaz wydaje mi sie ze nie bede mogl pojsc wyzej niz 60st - o ile pamietam w ustawieniach tak jest, chyba ze jeszcze w menu serwisowym uda sie to zmienic. Napisalem tez do techa, zobaczymy co odp. Widzialem tez jakis film na yt gdzie ktos robil dezynfekcje, sterownik techa, ale troche inny niz moj. Gdy odpalil dezynfekcje, automatycznie kociol ustawil sobie temperature 75st. U mnie tego nie ma. Cos jest chyba nie tak...

Witaj

A zobacz czy Ci puści sterownik jak przestawisz w ustawieniach serwisowych - nastawy temperatur i max temp. CWU ustaw na 70°

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.