Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Orientacyjny Koszt Ogrzewania 80m2 Mieszkania W Kamienicy - 2-funkcyjny Piec Gazowy


applesue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję wynajęcie mieszkania w kamienicy (80m2; 3.20m wysokości; 2 pokoje - 24, 17m; nad mieszkaniem już tylko strych, mieszkanie dwustronne; ma nowe, plastikowe okna). Ogrzewane jest 2 funkcyjnym piecem gazowym z obiegiem zamkniętym firmy Termet (niestety,modelu nie spisałam).

Pan z biura nieruchomości zapewnia, że całkowita opłata za gaz w sezonie grzewczym nie wyniesie więcej, niż 200 zł (poza sezonem - około 80 zł), czyli za tę sumę opłacę ogrzewanie, korzystanie z kuchenki i ciepłą wodę. I przy 200 zł bedę miała, cytuję agenta - "ciepło jak w saunie".

 

I tu moje pytanie: czy faktycznie kwota 200 zł (80 poza sezonem) jest wystarczająca na ogrzanie takiego mieszkania i korzystanie z wody/kuchni? Dodam, że w mieszkaniu będą mieszkać docelowo 4 osoby dorosłe. Niestety, nie miałam wcześniej do czynienia z taką formą ogrzewania i wolę się zawczasu upewnić, czy opłaca się wynajmować takie mieszkanie, niż potem siedzieć pod 3 kocami i płacić znacznie więcej, niż obiecywał agent nieruchomości.

 

Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję wynajęcie mieszkania w kamienicy (80m2; 3.20m wysokości; 2 pokoje - 24, 17m; nad mieszkaniem już tylko strych, mieszkanie dwustronne; ma nowe, plastikowe okna). Ogrzewane jest 2 funkcyjnym piecem gazowym z obiegiem zamkniętym firmy Termet (niestety,modelu nie spisałam).

Pan z biura nieruchomości zapewnia, że całkowita opłata za gaz w sezonie grzewczym nie wyniesie więcej, niż 200 zł (poza sezonem - około 80 zł), czyli za tę sumę opłacę ogrzewanie, korzystanie z kuchenki i ciepłą wodę. I przy 200 zł bedę miała, cytuję agenta - "ciepło jak w saunie".

 

I tu moje pytanie: czy faktycznie kwota 200 zł (80 poza sezonem) jest wystarczająca na ogrzanie takiego mieszkania i korzystanie z wody/kuchni? Dodam, że w mieszkaniu będą mieszkać docelowo 4 osoby dorosłe. Niestety, nie miałam wcześniej do czynienia z taką formą ogrzewania i wolę się zawczasu upewnić, czy opłaca się wynajmować takie mieszkanie, niż potem siedzieć pod 3 kocami i płacić znacznie więcej, niż obiecywał agent nieruchomości.

 

Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź!! :)

 

no sprecyzoj te 80m mieszkania ,zakładamy ze masz 80m to co do wody to na 4osoby latem 80zł na miesiac powinno wystarczyc ale przyjałbym 120zł napewno wtedy nie bedziesz zdziwona a co do grzania CO i cwu w sezonie to 200zł to chyba ze lubisz 16st w domu to tak na marginesie ,w sezonie srednio powinno 350zł wystarczyc przy 23 w pomieszczeniach i sposób sterowania temp euroster czyli zał- wył co do kwoty ktora podałem mozesz miec rozbieznosc max +-50zł jak bedzie na zewnatrz ponizej -15 to napewno wiecej ale takich dni mamy mało naszczescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

U moich teściów przy metrażu 86 metrów,stare budownictwo 3.2 wysokie okna plastiki temp 20.5-21 st (od 14-21) ze zmienna w nocy do 19st (21-14) 3 osoby i dziecko to koszty rzędu 500-600 zł w sezonie grzewczym więc nie wierze w takie bajki pana administratora najlepiej niech ten pan uprzejmie pokaże faktury i wszystko będzie jasne :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

200 zł miesięcznie i ciepło jak w saunie... Wydaje się że ktoś celowo zaniża podane wartości. Podam dla przykładu: domek 80 m2 parterowy w miarę dobrze docieplony, nowe okna, kocioł Saunier Duval, grzanie do 20 st C właściwe tylko od 16 - 6 rano ( dwie osoby pracujące ) w pozostałych godzinach temperatura ustawiona na 14 st C a rachunki tej zimy nie były niższe niż 260 zł. Szczytowo 330 zł.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dziękuję za odpowiedzi, dobrze zawczasu wiedzieć, że agent w konia robi...

Co do metrażu - przepraszam za niedoprecyzowanie - jedno miałam w głowie, drugie napisałam.

Mieszkanie ma faktycznie 80m2, oprócz 2 pokoi jest jeszcze łazienka, aneks kuchenny polączony z salonem i dośc przestonny korytarz

 

mam jeszcze pytanie co do pieca Termetu - prz oglądaniu mieszkania zapamiętałam tylko, że piec miał szare pokręrtła, wczoraj chciałam znaleźć w internecie po zdjęciach jego model, ale z szarymi pokrętłami były tylko piece z otwartą komorą, a nie z zamkniętą...czy to może być po porstu starszy model, czy znów agent stara się wcisnąć mi kit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego kotła to raczej starszy model ale to nie wpływa na ilosc spalonego gazu ,najwazniejsze zeby przeglad robic raz w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam chciałbym sie zapytac o to samo tylko z innym metrarzem 45m2 B) czyli teoretycznie jakbym podzielił przez 2

to miałbym mniej więcej koszt . Tylko u mnie sytuacja polega na tym że kupiłem mieszkanie na partarze bez podpiwniczenia, stare budownictwo, niedocieplony, z żadnej strony nie ogrzewany przez sąsiadów, 3 sciany zewnętrzne , 1 od korytarza, mury 50cm B) . Chce zrobic wylewke na 20cm stropianie.

 

Jestem ciekawak jaki moze byc koszt ogrzania takiego mieszkania gazem.

 

W tej chwili mam c.o. węglowe i mysle nad zmiana poniewaz w drodze mam potomka :angry: i jak zapewnic cały czas cieplo i konfort jemu i sobie

 

Może jest jakis wzór z którego moge teoretycznie obliczyc?

 

Dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mam :angry: pytanko jaki piec polecacie bo ja sie kompletnie nie znam na tym. Byłem w sklepie i sprzedawca zaproponował 2funkcyjny z otwartą komora oraz z zamknieta komora spalania i kondensacyjny który byłby najlepszy. ż tym ze kondensat troszke drogii B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontój sobie turbo czyli z zamknietą komorą spalania ,wysawisz specjalna rure za sciane i po robocie ,a jesli chcesz zwykły kciołek to komin izolowany az ponad dach ,co co kondensatu to wywalanie pieniedzy w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sa odległosci podane choc ja teraz nie pamietam a ze starych wiadomosci to nie chce wprowadzac w bład ,a koszt kociolka to około 3500-4500zł liczac po cenach buderusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no montowałem tydzien temu taki i nie zwracałem uwagi chyba metr od okna w poziomie i nie moze byc okien nad wyrzutem ,za chwile sprawdze wprojekcie na co sie powołano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indywidualne koncentryczne przewody powietrzno-spalinowe lub oddzielne przewody powietrzne i spalinowe od urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania mogą być wyprowadzone przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą niż:

 

1) 21 kW - w wolno stojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej,

 

 

 

wyloty przewodów, o których mowa w pkt 2, powinny znajdować się wyżej niż 2,5 m ponad poziomem terenu;

 

odległość między wylotami przewodów powinna być nie mniejsza niż 3 m, a odległość tych wylotów od najbliższej krawędzi okien i ryzalitów przesłaniających nie mniejsza niż 0,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

żeby nie zkąłdać nowego wątku odgrzewam tego kotleta.

 

Planujemy zakup mieszkania w kamiennicy, 57m, 2,7 wysokości, nowe okna, sztuk 3, (nie znam powierzchni ani dokąłdnych parametrów) , piętro pierwszem na dole i na górze mieszkanie, piec Sara 24//24.

Do tej pory mieszkałem w blokowiskach w błogiej nieświadomości ile to zachodu takie ogrzewanie :)

 

Czy ktoś może powiedzieć jaki będzie orientacyjny łączny koszt ogrzewania i podgrzewania wody? (2 osoby)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć jaki będzie orientacyjny łączny koszt ogrzewania i podgrzewania wody? (2 osoby)

 

Za mało danych...

Kiedy mieszkałem w bloku ogrzewanym centralnie z ciepłowni, to płaciłem powyżej 70 zł/m2 w skali roku za CO i CWU

Obecnie mieszkam w dobrze ocieplonym, nowym domu i za CO + CWU dla tej samej - czteroosobowej rodziny, płacę - tyle mnie wychodzi - coś około 18 zł/m2 w skali roku.

 

Myślę, że Twoje koszty będą między pierwszą z podanych przeze mnie wartości, a drugą...

Jak stara kamienica i nieocieplona, to celowałbym bliżej pierwszej - wyższej :-).

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.